Mercedes přiznává, že po technické stránce nemůže konkurovat top týmům

Od převzetí Brawnu GP automobilkou Mercedes týmu z Brackley stále něco chybí a nedokáže vyrovnaně bojovat s nejsilnější trojkou, tedy Red Bullem, McLarenem a Ferrari. Brawn ale věří, že se to nakonec podaří.
Mercedes přiznává, že po technické stránce nemůže konkurovat top týmům

Stáj Rosse Brawna vyhrála oba šampionáty v roce 2009, čímž vytěžila maximum z několikaletých příprav na velkou změnu pravidel, které uskutečnila ještě pod křídly Hondy. V roce 2010 tým nastoupil jako Mercedes GP a zaznamenal propad, dlouhodobě je až čtvrtý nejlepší.

"Nejsme technicky dost silní na to, abychom soutěžili s Red Bullem, Ferrari nebo McLarenem," uvedl Brawn pro německou televizi Sky. "Ale pracujeme na tom právě teď. Vidím velký pokrok, ale chvíli trvá, než auto vyvinete a vyjedete s ním. Takže postupujete krok za krokem, sezónu po sezóně. Ale příští rok budeme mít mnohem lepší auto, než je to současné. Nicméně, s tím letošním jsme to nevzdali, snažíme se najít řešení."

Některé věci jdou v průběhu sezóny napravit vývojem, jiné nikoliv. Jde zejména o základní parametry vozu a minimálně s jedním z nich Mercedes zřejmě chyboval. Krátký rozvor má negativní dopady na opotřebení zadních pneumatik.

"Krátký rozvor a výška hladiny paliva, když je auto plně natankované, jsou faktory, které mají vliv. Když jsme rozhodovali o parametrech vozu, měli jsme informace, které nás vedly k tomu, že to takhle bude správně. Teď bychom se asi rozhodli jinak," uzavřel Brawn.

Další článek: Změny kolem difuzorů postihnou nejvíc Renault a Mercedes, tipuje Vettel

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00