Mercedes přes Brawn k Buttonovi: Ber nebo nech bejt

Brawn/Mercedes o Buttona ani nijak dvakrát nestojí, má již Rosberga.

Jenson Button dostal poslední nabídku ve stylu ber nebo nech bejt.

Píše o tom britský The Mirror. S odvoláním na zdroje uvnitř týmu v článku informuje korespondent formule 1 Byron Young o tom, že Button má k dispozici nabídku 3,5 milionu liber (asi 100 milionů korun). A ta je poslední.

Button nemá v Brawnu na růžích ustláno. Jak již F1sports informoval, o kapitálový vstup do týmu usiluje německá automobilka Mercedes. A ta se chce opřít zejména o německého jezdce.

Tím má být ale Nico Rosberg, který již s Brawnem smlouvu má. Podle Byrona Younga se Mercedesu během patnáctiletého partnerství s McLarenem nepovedlo získat německou superstar Michaela Schumachera. V současné době mu uniká nová německá hvězda Sebastian Vettel.

Smlouvu, která by za jeho záda ve voze Red Bull posadila právě agregát Mercedesu, vetoval McLaren. Red Bull tak budou i letos pohánět motory Renaultu.

Vztahy McLarenu a Mercedesu extrémně ochladly poté, co vyšlo najevo, že Mercedes chce majetkově vstoupit do Brawnu, kterému již dodává motory. Obě firmy totiž mají exkluzivní vztah zaručený smlouvou až do roku 2011.

Také proto Mercedes usiluje o předčasné ukončení této smlouvy. Zadarmo to nepůjde, The Mirror píše až o neuvěřitelné částce 500 milionů liber, což je více než 14 miliard korun. Druhou možností je využití vlastníků Mercedesu, kteří by kapitálovým vstupem obešly smluvní vztah s McLarenem (psali jsme podrobně zde).

Mercedes by ale neměl vysokou motivaci udržet Buttona v Brawnu. Button v pátek navštívil továrnu McLarenu, kde se jej osobně ujal šéf týmu Martin Whitmarsh.

Další článek: Campos je spokojen s prací Dallary na monopostu pro F1