Mercedes překvapil problém s převodovkou

Mercedes nevročil do testů zrovna dobře. Po instalačním kole se objevil první problém.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Mercedes překvapil problém s převodovkou | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Valtteri Bottas odjel jedno instalační kolo, při kterém se objevil problém s řazením. Mercedes musel vyměnit převodovku a na trať se vrátil až 35 minut před přestávkou na oběd. Odpoledne převzal vůz Hamilton.

„Nebyl to dobrý začátek, protože jsme měli problém s převodovkou, který se objevil zničehonic a který jsme ještě nedokázali identifikovat a pochopit,“ řekl Wolff.

 

„Doufám, že to půjde už hladce a dokážeme se dostat zpět. Pokud bychom měli více zaškobrtnutí, tak toho za tři dny samozřejmě moc nezvládnete.“

Časy na kolo podle Wolffa nemá smysl příliš sledovat. „Nemyslím si, že po třech dnech uvidíme jasný obrázek. Bahrajn je reprezentativní, ale fouká vítr a podmínky se mění ze dne na den. A samozřejmě neznáme množství paliva a tady je docela rozdíl ve výkonu, když máte o 10 kg méně.“

Další článek: Alonsa čeká po sezóně další operace

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.