Mercedes přejmenoval svůj vůz, přidal slovo hybrid

Mercedes přejmenoval svůj vůz, aby dal jasně najevo, že se účastní změn a vývoje ve formuli 1 i automobilismu vůbec.
Mercedes přejmenoval svůj vůz, přidal slovo hybrid

Od Velké ceny Španělska se bude vůz Mercedesu jmenovat F1 W05 Hybrid.

„Mercedes-Benz byl v čele automobilových inovací od vynálezu prvního auta Gottliebem Daimlerem”, říká Toto Wolff.

„To, co dnes vidíme ve formuli 1, je další generace inovací, které si nakonec najdou cestu na běžnou silnici”, dodává Wolf.

Označení hybrid je na místě. Zatímco v předešlých letech používala většina týmů zařízení na rekuperaci kinetické energie (KERS) pouze jako doplněk motoru, od letošního roku jsou podobná zařízení součástí většího celku zvaného pohonná jednotka.

Mercedes se zároveň pochlubil informacemi, jak se mu předešlý KERS dařilo vyvíjet. Na začátku bylo v roce 2007 zařízení o hmotnosti 100 kg a účinnosti 39%. Na konci sezóny 2012 to bylo už jen 24 kg s účinností 80%. 

Další článek: GP Španělska: V prvním tréninku byl nejrychlejší Hamilton, Vettel nedokončil

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.