Mercedes předvedl W02

Tým Mercedes GP dokončil odhalení svého letošního monopostu W02, který veřejnosti částečně ukázal už během uplynulého víkendu. Druhý moderní Stříbrný šíp je na světě.
Mercedes předvedl W02

"Po prvním roce jako tovární tým Mercedesu teď vidíme přínosy spolupráce skupin pro šasi a motor," řekl šéf stáje Ross Brawn. "Díky dobré technické struktuře a posílené organizaci inženýrů v továrně i na trati věřím, že jsme ve všech oblastech odvedli a budeme letos odvádět lepší práci."

Monopost MGP W02 bude těžit nejen ze silného motoru, ale také z vlastního KERS Mercedesu, který v roce 2009 patřil mezi nejlepší. Při předjíždění pomůže nastavitelné zadní křídlo.

"Nový Stříbrný šíp pro sezónu 2011 má jen málo společného se svým předchůdcem," uvedl sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug. "Naši inženýři od šasi zvolili nemilosrdný přístup a byli odhodlaní odstranit každý nadbytečný milimetr a kilogram."

"Z tohoto procesu vzešel kompaktní a nádherně tvarovaný vůz, který přináší řadu sofistikovaných řešení a odráží nasazení svých konstruktérů. Dostal novou barvu a naším cílem je vidět úsměvy na tvářích našich tvrdě pracujících pilotů a členů týmu, které budou tak jasné, jako naše nové stříbrné zbarvení."

Do nové sezóny vstupuje Mercedes s nezměněným jezdeckým složením. Michaelu Schumacherovi zbývají dva roky z jeho tříletého návratu do formule 1. "Už jsme to řekli několikrát, ale znovu: jsme připraveni spolu vybudovat něco velkého," zopakoval bývalý mistr světa. "Věřím, že se budeme v této sezóně stavět na pódium mnohem pravidelněji, v ideálním případě do jeho středu!"

Nico Rosberg dokázal podávat slibné výkony už s loňským monopostem a doufá, že se letos dočká své první výhry. "Těším se, že letošní sezóna bude mnohem lepší a jako vždy jsou naše cíle agresivní. Chceme bojovat vpředu o vítězství," potvrdil.

FOTOGALERIE

Další článek: Představení Red Bullu RB7