Mercedes představil W05

Před začátkem testů v Jerezu Mercedes ukázal svůj nový vůz s označením W05, se kterým budou závodit Lewis Hamilton a Nico Rosberg.
Mercedes představil W05

"Tým odvedl fantastickou práci na každém aspektu tohoto projektu," komentoval šéf stáje Paddy Lowe. "Dosáhli jsme svých milníků a také interních cílů. Auto je elegantní odpovědí na nová pravidla, ale také má agresivní design, a jak to tak bývá, pravá krása se skrývá uvnitř, interní ústrojí je extrémně inovativní a chytré."

"Jsem velmi hrdý na práci, kterou jsme na tomto projektu doposud odvedli, je to velká zásluha Boba Bella, Aldy Costa, Geoffa Willise, Roba Thomase a týmu inženýrů. Všichni samozřejmě dobře vědí, kolik toho musíme ještě udělat v sezóně, jsme teprve na začátku."

Klíčových oblastí z hlediska letošních výsledků vidí Mercedes několik.

"Formule 1 je vždy závodem ve vývoji," připomněl Lowe. "Tým, který dosáhne největší zisků v čase na kolo v rámci omezení pro aerodynamický tunel, za to bude odměněn, hlavně na začátku platnosti nových pravidel, kdy je křivka učení nejstrmější."

"Ale nebude to jen o aerodynamice, je tu omezení spotřeby paliva, výzva v efektivnosti je možná ta největší ze všech. Tady například může udělat a udělá významný rozdíl naše technologické partnerství s Petronasem."

"A konečně nesmíme zapomínat na spolehlivost. S několika technologiemi se pouštíme do nových oblastí, ale budou nám k ničemu, pokud nedojedeme do cíle v každém závodě. Takže budeme bojovat na každé frontě, abychom letos obstáli ve výzvách technologických a spolehlivosti. A přesně o tom by formule 1 měla být, o přijímání a rozšiřování inovativních technologií tím nejagresivnějším a nejambicióznějším způsobem."

Fotogalerie

Mercedes W05

 

 

 

 

 

 

Další článek: Marussia nestihne začátek testů

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00