Mercedes představil svůj tým formule 1

Tým Mercedes GP Petronas se dnes přestavil veřejnosti ve Stuttgartu. Světu se ukázal v nových barvách, nový vůz MGP W01 prezentuje ale až na začátku testů ve Valencii.

V muzeu Mercedesu ve Stuttgartu vystoupil nejdříve generální ředitel automobilky Dieter Zetsche, poté se slova ujali Ross Brawn, Nick Fry a Norbert Haug. Nico Rosberg a Michael Schumacher přišli na řadu společně s loňským vozem, jenž byl upraven v letošních barvách.

"Pro mě to znamená několik věcí," začal šéf týmu Ross Brawn. "Jedna z nich je nádherná budoucnost našeho týmu, který před rokem žádnou neměl. Pro nás je to vzrušující partnerství. Je skvělé znovu pracovat s Michaelem, nikdy jsem si nemyslel, že k tomu znovu dojde."

"Pro tým je to vzrušující a motivační. Nico je velmi slibný jezdec, Michaelovi bude skvělým partnerem. Nico závodí už několik let, ale spolupráci s Michaelem si užije a uvidí, jak pracuje sedminásobný mistr světa."

"A další věc je být součástí znovuzrození závodní značky tak ikonické, jako je Mercedes. Svůj závodní tým měl Mercedes naposledy před 55 lety. Během své kariéry jsem měl tu čest se účastnit mimořádných věcí, ale tohle je velmi vzrušující."

Mercedes vstoupí do letošní sezóny s německou jezdeckou dvojící, podobně jako partnerský McLaren s čistě britským složením.

"Pro mě je to určitě něco mimořádného, splnil se mi sen," řekl Nico Rosberg. "Budu jezdit v prvním Stříbrném šípu po více než 50 letech."

Hlavní zbraní Mercedesu by však měl být Michael Schumacher. Ten se do formule 1 vrací po tříleté přestávce.

"Byl jsem překvapen reakcemi na oznámení o angažmá u Stříbrných šípů, které to vyvolalo, i když jsme v létě část toho viděli," řekl Schumacher. "Zvenčí přicházejí skvělé emoce a pocity, takže velká poklona patří fanouškům, kteří to takto vidí. Cítím se díky tomu skvěle a žene mě to vpřed.

Fotogalerii z prezentace si můžete prohlédnout ZDE.

Další článek: Alguersuari: Letos ode mě očekávejte to nejlepší

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00