Mercedes předčil v úvodu sezóny svá očekávání, ale trápí ho nespolehlivost

Dvě pódiová umístění ve třech závodech jsou výsledkem, ve který Mercedes nedoufal. To ale neznamená, že je zcela spokojený.
Mercedes předčil v úvodu sezóny svá očekávání, ale trápí ho nespolehlivost

"Naše dosavadní výkony nás potěšily a možná také předčily naše předsezónní očekávání," řekl šéf německé stáje Ross Brawn. "Ale máme před sebou práci. Musíme se soustředit na dvě hlavní oblasti: musíme zlepšit spolehlivost a výkonnost, abychom našli těch pár desetin sekundy, které ztrácíme na nejrychlejší soupeře. A to je samozřejmě pohyblivý cíl, což dělá tu výzvu těžší."

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff potvrdil, že tým nemá jen důvody ke spokojenosti.

"Po třech závodech máme stejně množství důvodů být spokojení jako oblastí, ve kterých se musíme zlepšit," hodnotil. "Dvě pódiová umístění ve dvou závodech Lewise představují silný začátek sezóny. Ukazuje to, že je naše auto konkurenceschopné v různých podmínkách a na různých typech okruhů."

"Ale dvě technická odstoupení Nica ve třech závodech nejsou přijatelná. Všichni v továrně pracují naplno, abychom si splnili svůj cíl, kterým je dojíždět do cíle každého závodu s oběma vozy."

Nadcházející závod v Bahrajnu bude pro Mercedes další důležitou zkouškou, protože okruh je náročný na zadní pneumatiky, se kterými měl vůz z Brackley v minulosti problémy.

"Silný finiš s oběma vozy bude naším cílem pro tento víkend, chceme vidět Nica a Lewise v pozici, kdy budou nejen bodovat, ale také pravidelně obsazovat stupně vítězů. V této sezóně jsme už ochutnali úspěch a lehké zklamání z třetího místa v Číně je naší motivací," uzavřel Brawn.

Další článek: Ecclestone hrozí Interlagosu: Modernizace nebo vyřazení z kalendáře

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon