Mercedes považuje za vážné soupeře i McLaren a Renault

Mercedes vnímá vedle Ferrari a Red Bullu také McLaren a Renault jako potenciální soupeře v boji o titul ve formuli 1, říká šéf týmu Toto Wolff.
Mercedes považuje za vážné soupeře i McLaren a Renault

Ferrari bylo v loňském roce hlavním soupeřem Mercedesu v jeho cestě za čtvrtým titulem mezi jezdci i týmy v řadě. Red Bull pak vloni dokázal vyhrát tři závody a v celkovém hodnocení Poháru konstruktérů obsadil třetí místo.

Podle Wolffa však mají jak McLaren, tak také Renault šanci být znovu silným týmem.

„Toto je vrchol motorsportu, kde musíte respektovat každý tým a nejlepší jezdce,“ řekl Wolff pro Motorsport.com.

„Bereme Ferrari, Red Bull, McLaren a Renault vážně. Tihle kluci mohou bojovat o titul a někteří další náš mohou překvapit. Chci zůstat při zemi a očekávat souboj od všech těchto týmů a pokud to dokážeme zvládnout jako v minulém roce, pak budeme vyhrávat závody a bojovat o šampionát. A pokud ne, pak jsme nebyli dost dobří.“

Ferrari začalo loňskou sezónu vítězstvím Sebastiana Vettela v Austrálii. V Monaku získali Vettel s Kimim Räikkönenem dvojité vítězství a Vettel měl na čele průběžného hodnocení náskok 25 bodů na Lewise Hamiltona.

Renault se chce příští rok vyrovnat svým zákazníkům

Renault se chce příští rok vyrovnat svým zákazníkům

Mercedes však v průběhu sezóny vylepšil svou formu, zatímco Ferrari mělo problémy se spolehlivostí. Chybovali také jeho jezdci. Hamilton si tak s předstihem dvou závodů dokázal zajistit svůj čtvrtý titul mistra světa.

„Výkon vozu na trati byl výjimečný a krok, který přes zimu udělali, byl zřejmě největší ze všech týmů,“ řekl k loňskému vozu Ferrari Wolff.

„Jsem rád, že jsme to udrželi pohromadě. Zaznamenali jsme 11 vítězství proti pěti vítězstvím Ferrari a stopky nikdy nelžou. Musíme zůstat oběma nohama na zemi. Ferrari mohlo vyhrát více závodů. Bereme je velmi vážně jako skutečné soupeře (pro rok 2018), stejně jako ostatní týmy.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (97) Další článek: Většina letošních závodů se pojeden na dvě zastávky, tvrdí Goss
13:52 | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
11:45 | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10