Mercedes považuje prodloužení kalendáře do prosince za nepřijatelné

Šéf Mercedesu GP Ross Brawn odmítá závodit v prosinci, pro zaměstnance týmu by to byla příliš velká zátěž. Bernie Ecclestone chce kalendář prodloužit, aby se mohla uskutečnit odvolaná GP Bahrajnu.
Mercedes považuje prodloužení kalendáře do prosince za nepřijatelné

Šéf formule 1 našel pro bahrajnský závod datum 30. října, který v tuto chvíli patří GP Indie. Závod v Dillí proto chtěl přesunout na 4. prosince, ale týmy by nezvládly se během jednoho týdne přesunout z Brazílie do Indie. Proto navrhl zakončit sezónu až 11. prosince indickým závodem.

"To už začíná být moc," reagoval Brawn. "Naši lidé pracují od ledna. Už nemáme testovací týmy, takže stejní lidé pracují od ledna, a žádáme je, aby pracovali až do prosince, což znamená nemít čas na dovolenou před Vánocemi. A také by to znamenalo okamžitý návrat do práce v lednu."

"Takže si osobně myslím, že je to zcela nepřijatelné, a řekl jsem to Berniemu. Náš názor zná. Pokud k tomu budeme takto dál přistupovat, začneme mít problémy, protože nemůžeme očekávat, že naši lidé budou pracovat v takovém prostředí a v takových podmínkách, takže si myslím, že je to naprosto nepřijatelné."

O osudu letošní GP Bahrajnu bude jednat Světová rada motorsportu FIA tento týden v pátek.

Další článek: Alonso chce dál bojovat, zlomový podle něj bude Silverstone