Mercedes potvrdil příchod Bottase

Mercedes dnes oficiálně potvrdil příchod Valtteriho Bottase, který u týmu nahradí loňského mistra světa Nika Rosberga, jenž ukončil kariéru.
Mercedes potvrdil příchod Bottase

Bottasovo jméno bylo ve spojitosti se sedačkou u mistrovského týmu skloňováno již několik týdnů. Zástupkyně šéfa týmu Williams, ze kterého Bottas přichází, Claire Williamsová už o víkendu naznačila, že smlouva je téměř podepsána.

27letý Fin s Williamsem strávil doposud celou svou kariéru ve formuli 1, kde závodí od roku 2013. Během čtyř sezón nasbíral devět umístění na stupních vítězů a zajel jedno nejrychlejší kolo. Dosud nejlépe skončil v celkovém hodnocení v roce 2014, kdy obsadil čtvrté místo. V loňském ročníku skončil osmý.

„Je to pro mě velmi vzrušující chvíle,“ řekl Bottas během oficiálního oznámení. „Myslím, že to bude chvíli trvat, než pochopím, že k tomu skutečně dochází.“

„Rozhodně je to další splněný sen, když budu závodit v dalším týmu s tak skvělou historií. Obzvlášť uplynulé roky byly velmi působivé. Jsem skutečně hrdý, že jsem toho součástí a vděčný všem lidem v Mercedesu za to, že věří mým schopnostem a dávají mi tuto příležitost.“

„Dostalo se mi skutečně vřelého přivítání. Samozřejmě se musím setkat ještě se spoustou dalších lidí a zapamatovat si nové tváře. Zatím ale vše vypadá velmi dobře.“

„Moje první zkušenost s motory Mercedes přišla v roce 2009 ve formuli 3, kromě toho samozřejmě pohonnou jednotku dobře znám z posledních tří let u Williamsu. Je tu ale spousta nových věcí, co se musím naučit o autě a o tom, jak tým funguje v továrně, na testech a v závodech.“

Valtteri Bottas (*1989) vstoupil do F1 jako závodní jezdec v roce 2013. Za sebou má čtyři sezóny u týmu Williams a 77 startů v Grand Prix. Celkem získal 9 pódií. Na své první vítězství zatím Fin čeká. Letos k němu bude mít ve voze Mercedesu velmi blízko.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: McLaren představí nový vůz ve stejný den jako Ferrari

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.