Mercedes potvrdil odchod Bigoise z týmu

Mercedes potvrdil, že šéf jejich aerodynamického oddělení Loic Bigois bude kvůli restrukturalizaci z týmu odcházet. Ferrari však popírá, že by měl v příští sezoně nastoupit do Maranella.
Mercedes potvrdil odchod Bigoise z týmu

Loic Bigois se poprvé objevil ve světě formule 1 v roce 1990 s týmem Ligier. Během své dlouholeté kariéry pracoval dále v týmech Prost, Minardi a Williams. V roce 2007 pak přestoupil k Hondě, kde zůstal i po přeměně týmu v Brawn GP a poté v Mercedes.

Ross Brawn však dnes odpoledne potvrdil, že technický ředitel Geoff Willis dostane mnohem důležitější roli v oblasti aerodynamiky. Další interní změny pak znamenají, že by Loic Bigois musel zastat nové místo, které jemu samotnému nevyhovuje.

"Loic byl řadu let velmi důležitým členem týmu, ale měli jsme vnitřní reorganizaci," uvedl Brawn v rozhovoru pro AUTOSPORT.

"Restrukturalizace, kterou jsme provedli, se patrně neshodovala s tím, v co doufal, takže nás požádal o propuštění a my jsme ho propustili. Na konci roku bude tedy odcházet někam jinam."

"Chtěli jsme se pohnout dopředu v reorganizaci aerodynamické skupiny. Geoff Willis bude teď téhle skupině šéfovat. Chtěli jsme věci dělat jinak a Lois nechtěl hrát novou roli, kterou jsme mu předložili. Byla to tedy vzájemná dohoda," vysvětluje šéf týmu Bigoisův odchod.

V posledních několika dnech se vynořily spekulace, že tento francouzský aerodynamik přechází ke konkurenční stáji Ferrari. Tým se sídlem v Maranellu však tyto řeči popřel.

Další článek: Mladší týmy jsou spokojeny s výsledky a čekají na příležitost