Mercedes potvrdil koupi týmu Brawn GP

Zároveň zůstane dodavatelem motorů McLarenu.

Mercedes-Benz v oficiální tiskové zprávě odhalil detaily ohledně svého budoucího působení ve formuli 1 (o tomto tématu jsme psali již v předstihu zde).

Mercedes ovládne většinu akcií Brawnu a vytvoří z něho svůj tým, jehož prvním jezdcem pravděpodobně bude Nico Rosberg. 

"Mercedes bude od příštího roku ve formuli 1 závodit s vlastním továrním týmem. Umožnilo to odkoupení 75,1% Brawnu. 45,1% získal Daimler a 30% náš partner Aabar Investments. Zbytek akcií bude rozdělen jako doposud mezi Rosse Brawna, Nicka Frye a další. Zájmy Daimleru jsou takové, aby byl vytvořen opravdový tým Mercedes.

Šéfem týmu zůstává Ross Brawn. Stejně jako skupina Mercedesu zabývající se závodními motory, bude i tým Mercedes-Benz fungovat pod hlavičkou Mercedes-Benz Motorsport, který, jak všichni víme, je veden Norbertem Haugem," řekl šéf Mercedesu, Dr. Dieter Zetsche.

Oznámení Mercedesu nahrává novým spekulacím o budoucnosti Jensona Buttona. Ten nedávno navštívil sídlo McLarenu, jenž mu údajně nabídl dvounásobně vyšší plat než Brawn. Mistr světa sezony 2009 prý také soudí, že McLaren bude mít v příštím roce lepší vůz než jeho dosavadní zaměstnavatel.

Svou roli by v této záležitosti měl hrát i Nick Heidfeld. Norbert Haug se nechal slyšet, že by pro dvaatřicetiletého rodáka z Mönchengladbachu rád získal místo.

"Jednáme také s Nickem Heidfeldem. Mercedes-Benz podporuje záměr angažovat zkušeného a schopného německého jezdce. V současnosti však není důvod záležitosti okolo jezdců nějak uspěchat," prozradil vedoucí muž sportovního oddělení Mercedesu agentuře GPA.

Další článek: Kubicovu účast v rally ukončila nehoda

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.