Mercedes potvrdil Brawnův konec, jeho práci převezmou Wolff a Lowe

Tým Mercedes dnes oznámil, co formule 1 ví už dlouho. Ross Brawn odchází ze své funkce šéfa stáje a jeho úkolů se ujmou Toto Wolff a Paddy Lowe.
Mercedes potvrdil Brawnův konec, jeho práci převezmou Wolff a Lowe

Brawn odejde z Brackley formálně až 31. prosince. "Nejdůležitějším aspektem mých úvah o odstoupení z role šéfa týmu bylo zajistit správné načasování pro tým, aby byl zajištěn jeho budoucí úspěch," řekl Brawn.

"Proces plánování nástupnictví, který jsme implementovali letos, znamená, že jsme připraveni provést přechod z mých zodpovědností na nové vedení týmu složené z Tota a Paddyho."

"Mercedes významně investoval do lidí a infrastruktury v Brackley a Brixworthu. Díky přístupu jako k jednomu týmu, který jsme implementovali pro obě továrny, je tým v unikátní pozici pro rok 2014 a já jsem hrdý, že jsem pomohl položit základy pro tento úspěch."

Podle Brawna nastal správný čas na předání funkce právě díky velkým změnám, které přijdou příští rok v rámci nových pravidel. Co bude dělat dál, zatím neoznámil.

Další článek: Whitmarsh: Red Bull pokřivil formuli 1 tím, jak utrácí

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10