Mercedes potvrdil Brawnův konec, jeho práci převezmou Wolff a Lowe

Tým Mercedes dnes oznámil, co formule 1 ví už dlouho. Ross Brawn odchází ze své funkce šéfa stáje a jeho úkolů se ujmou Toto Wolff a Paddy Lowe.
Mercedes potvrdil Brawnův konec, jeho práci převezmou Wolff a Lowe

Brawn odejde z Brackley formálně až 31. prosince. "Nejdůležitějším aspektem mých úvah o odstoupení z role šéfa týmu bylo zajistit správné načasování pro tým, aby byl zajištěn jeho budoucí úspěch," řekl Brawn.

"Proces plánování nástupnictví, který jsme implementovali letos, znamená, že jsme připraveni provést přechod z mých zodpovědností na nové vedení týmu složené z Tota a Paddyho."

"Mercedes významně investoval do lidí a infrastruktury v Brackley a Brixworthu. Díky přístupu jako k jednomu týmu, který jsme implementovali pro obě továrny, je tým v unikátní pozici pro rok 2014 a já jsem hrdý, že jsem pomohl položit základy pro tento úspěch."

Podle Brawna nastal správný čas na předání funkce právě díky velkým změnám, které přijdou příští rok v rámci nových pravidel. Co bude dělat dál, zatím neoznámil.

Další článek: Whitmarsh: Red Bull pokřivil formuli 1 tím, jak utrácí

9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz