Mercedes potvrdil Brawnův konec, jeho práci převezmou Wolff a Lowe

Tým Mercedes dnes oznámil, co formule 1 ví už dlouho. Ross Brawn odchází ze své funkce šéfa stáje a jeho úkolů se ujmou Toto Wolff a Paddy Lowe.
Mercedes potvrdil Brawnův konec, jeho práci převezmou Wolff a Lowe

Brawn odejde z Brackley formálně až 31. prosince. "Nejdůležitějším aspektem mých úvah o odstoupení z role šéfa týmu bylo zajistit správné načasování pro tým, aby byl zajištěn jeho budoucí úspěch," řekl Brawn.

"Proces plánování nástupnictví, který jsme implementovali letos, znamená, že jsme připraveni provést přechod z mých zodpovědností na nové vedení týmu složené z Tota a Paddyho."

"Mercedes významně investoval do lidí a infrastruktury v Brackley a Brixworthu. Díky přístupu jako k jednomu týmu, který jsme implementovali pro obě továrny, je tým v unikátní pozici pro rok 2014 a já jsem hrdý, že jsem pomohl položit základy pro tento úspěch."

Podle Brawna nastal správný čas na předání funkce právě díky velkým změnám, které přijdou příští rok v rámci nových pravidel. Co bude dělat dál, zatím neoznámil.

Další článek: Whitmarsh: Red Bull pokřivil formuli 1 tím, jak utrácí

15:39 | Carlos Sainz odjel dopoledne ve Fioranu s vozem z roku 2018 celkem 59 kol / 176 km.
14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.