Mercedes: Poslední dva závody rozhodnou o tom, jaká byla naše sezóna

Historie se ptá jen na konečné výsledky, a o ten Mercedes bude hrát v posledních dvou Grand Prix v USA a Brazílii.
Mercedes: Poslední dva závody rozhodnou o tom, jaká byla naše sezóna

Od návratu do formule 1 se Mercedes neumístil mezi týmy lépe než čtvrtý a letos si dal za cíl zlepšení. Teď sice drží druhou příčku, ale může znovu spadnout na čtvrtou, a to nechce vedení stáje dopustit.

"Poslední dva závodní víkendy sezóny jsou pro náš tým extrémně důležité a jejich výsledky určí, jak bude posuzována naše sezóna," upozornil šéf stáje Ross Brawn.

"V posledních dvou závodních víkendech v Indii a Abú Zabí jsme nabrali na síle a konsolidovali svoji pozici v pohár konstruktérů, ale nemůžeme považovat nic za jisté. Všichni v týmu pracují a budou pracovat extrémně tvrdě, abychom mohli překonat své soupeře a splnit si svůj cíl."

Cíl na začátku roku vytyčil nový sportovní šéf automobilky Toto Wolff. Ten nejdříve chtěl jen jasné zlepšení, teď chce za každou cenu udržet pozici vicemistrů.

"Na to jsme zaměřeni a od Abú Zabí tvrdě pracujeme na tom, abychom zjistili, jak bychom mohli jezdcům dát lepší závodní komplet do závěru sezóny," řekl.

"Nico bude chtít po dvou pódiích udržet sérii silných výsledků, zatímco Lewis loni ukázal, že se na tomto okruhu (v Austinu) cítí velmi dobře. Pro celý tým to bude víkend tvrdého boje."

Další článek: Räikkönena by mohl u Lotusu nahradit Kovalainen

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.