Mercedes pokračuje ve zlepšování

A Nico Rosberg je na něj patřičně hrdý. V dnešní kvalifikaci to byl právě on, kdo byl vozům Red Bullu nejblíže. Do závodu tak odstartuje ze třetího místa.
Mercedes pokračuje ve zlepšování

Rosberg by rád navázal na formu ze závodu v Číně, kde dlouhou dobu byl ve vedení. Zítra by chtěl stanout na stupních vítězů, pomoci by k tomu měl i povedený start.

"Jasně, že jsem šťastný. Je velmi příjemné sledovat naše zlepšování. Když si vezmete, kde jsme byli před čtyřmi závody, je očividné, že se dokážeme poučit ze svých chyb a využít potenciál vozu. To je velmi dobré, tým odvedl báječnou práci. Stále ovšem nejsme tam, kde bychom chtěli být, a tak musíme vytrvat ve snažení.

Budu mít výborný start. Stojím na čisté straně trati, takže půjdu hned před Marka a pak se uvidí. Red Bull je silnější, stejně tak i v závodech. Co se strategie týče, jsme na tom dobře. Pozitivní také je, že mám o jednu čerstvou měkkou sadu navíc. Věřím, že nás čeká dobrý závod. Zbývá si jen počkat a nechat se překvapit," prozradil Rosberg.

Pro Michaela Schumachera je osmá pozice hořkým zklamáním. Na svého týmového kolegu ztratil celou vteřinu. Kam se poděla jeho rychlost z tréninku, sám Schumi nedokáže pochopit.

"Nejsem vůbec spokojen, mít takovou ztrátu je neobvyklé. Nevyšlo to. Z nějakého důvodu pneumatiky neměly takovou přilnavost jako v ranním tréninku. Trápil jsem se už ve druhé části kvalifikace. Trať byla o hodně lepší než ráno, ale z nějakého důvodu se nepodařilo toho využít. Musíme zjistit, co se to děje. Čím víc jsem se snažil, tím to bylo horší," řekl Schumacher.

Další článek: Vettel může být spokojen, risk s jedním měřeným kolem vyšel

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.