Mercedes pokračuje ve zlepšování

A Nico Rosberg je na něj patřičně hrdý. V dnešní kvalifikaci to byl právě on, kdo byl vozům Red Bullu nejblíže. Do závodu tak odstartuje ze třetího místa.
Mercedes pokračuje ve zlepšování

Rosberg by rád navázal na formu ze závodu v Číně, kde dlouhou dobu byl ve vedení. Zítra by chtěl stanout na stupních vítězů, pomoci by k tomu měl i povedený start.

"Jasně, že jsem šťastný. Je velmi příjemné sledovat naše zlepšování. Když si vezmete, kde jsme byli před čtyřmi závody, je očividné, že se dokážeme poučit ze svých chyb a využít potenciál vozu. To je velmi dobré, tým odvedl báječnou práci. Stále ovšem nejsme tam, kde bychom chtěli být, a tak musíme vytrvat ve snažení.

Budu mít výborný start. Stojím na čisté straně trati, takže půjdu hned před Marka a pak se uvidí. Red Bull je silnější, stejně tak i v závodech. Co se strategie týče, jsme na tom dobře. Pozitivní také je, že mám o jednu čerstvou měkkou sadu navíc. Věřím, že nás čeká dobrý závod. Zbývá si jen počkat a nechat se překvapit," prozradil Rosberg.

Pro Michaela Schumachera je osmá pozice hořkým zklamáním. Na svého týmového kolegu ztratil celou vteřinu. Kam se poděla jeho rychlost z tréninku, sám Schumi nedokáže pochopit.

"Nejsem vůbec spokojen, mít takovou ztrátu je neobvyklé. Nevyšlo to. Z nějakého důvodu pneumatiky neměly takovou přilnavost jako v ranním tréninku. Trápil jsem se už ve druhé části kvalifikace. Trať byla o hodně lepší než ráno, ale z nějakého důvodu se nepodařilo toho využít. Musíme zjistit, co se to děje. Čím víc jsem se snažil, tím to bylo horší," řekl Schumacher.

Další článek: Vettel může být spokojen, risk s jedním měřeným kolem vyšel

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00