Mercedes podle italského tisku zůstane ve F1. A vše zůstane při starém

Okolo Mercedesu se v poslední době objevilo několik spekulací o tom, že by mohl kvůli problémům Daimleru odejít z formule 1.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Mercedes podle italského tisku zůstane ve F1. A vše zůstane při starém | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Podle italské mutace Motorsport.com jsou spekulace o konci Mercedesu jen bouří ve sklenici vody. Mercedes by měl podepsat novou komerční dohodu a zůstat ve formuli 1. Kromě toho u něj zůstane vše při starém.

Na konci letošní sezóny končí smlouvy Hamiltonovi i Wolffovi, ale obě budou brzy prodlouženy. Lewis Hamilton by měl podepsat na roky 2021 a 2022.

Nejzajímavější tak budou diskuse o druhém jezdci. Tohle rozhodnutí si Mercedes tradičně ponechá na pozdější fázi sezóny. Pokud se nestane nic zásadního, budou stříbrné šípy vybírat mezi Bottasem a Russellem.

Mercedes sice utrácí ve F1 obrovské peníze, ale současně má také dobré příjmy z FOM (z podílu na komerčních právech) a od sponzorů. V příštím roce navíc bude zaveden rozpočtový strop, což znamená, že se příspěvek Daimleru bude snižovat.

Kromě toho se investice Mercedesu bohatě vrací na více než dobré reklamě.

Rozpočet Mercedesu (bez motorového oddělení)

Rozpočty dalších týmů ve starším článku.

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Dva tituly ve formuli E pro návrat do F1 nic neznamenají, říká Marko

9. srpna | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
9. srpna | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
9. srpna | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10