Mercedes podle Brundla musí angažovat Russella, aby se z něj stal nový lídr

Bývalý závodník a nyní expert televizní stanice Sky Sports Martin Brundle si myslí, že Mercedes by měl pro příští sezónu formule 1 místo Valtteriho Bottase angažovat George Russella.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Mercedes podle Brundla musí angažovat Russella, aby se z něj stal nový lídr | Foto: Getty Images / Peter Fox

Mercedes minulý víkend oznámil prodloužení smlouvy se sedminásobným mistrem světa Lewisem Hamiltonem o dvě sezóny. Šéf týmu Toto Wolff zároveň potvrdil, že o jeho týmovém kolegovi pro příští sezónu se rozhodne v průběhu léta.

Wolff se bude muset rozhodnout, zda si ponechat Bottase, který sice často nestačí Hamiltonovi, ale podává stabilní výkony, nebo dát vedle Hamiltona šanci mladému Britovi, který při loňském závodě v Sachíru Hamiltona nahradil a hned bojoval o vítězství.

„Nepřekvapilo by mě, kdyby George získal pro příští rok sedačku u Mercedesu vedle Lewise. Jestli to bude oznámeno na Silverstonu (příští víkend během Velké ceny Velké Británie, pozn. redakce), proč ne? Bylo by to ideální místo,“ řekl Brundle pro Sky Sports F1.

Russell, nebo Bottas? Mercedes rozhodne během léta, potvrdil Wolff

Russell, nebo Bottas? Mercedes rozhodne během léta, potvrdil Wolff

„Pokud byste vedli Mercedes, zeptali byste se, jestli je Valtteri Bottas člověkem, který by vyhrál mistrovství světa, kdyby Lewis za dva, tři nebo čtyři roky odešel. Odpověděli byste si, že není. Nerad to říkám, Valtteriho skutečně obdivuji, je to skvělý jezdec a proti obrovskému Lewisovi Hamiltonovi odvádí úžasnou práci.

„Nemůžete ale s jistotou říct, že kdyby tu Lewis nebyl, tak by místo něj dominoval Valtteri, je to tak? Myslím si tedy, že Mercedes musí do auta posadit mladou pušku, aby se z něj stal nový lídr týmu. A to raději dříve než později,“ dodává.

Další článek: Binotto: Vůz jsme od začátku roku nevylepšili, je to o změně přístupu

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00