Mercedes podle Brawna nemá důvod panikařit

Mercedes nemá i přes současnou formu důvod panikařit a dělat jakékoliv změny, myslí si bývalý šéf týmu a současný člen vedení formule 1 Ross Brawn.
Mercedes podle Brawna nemá důvod panikařit

Mercedes letos zatím stále čeká na vítězství. V éře hybridních motorů je to přitom pro Mercedes poprvé, co už tři závody nevyhrál. I přesto je zatím o jeden bod v čele průběžného pořadí Poháru konstruktérů.

Sám Brawn v týmu několik let působil. Přišel v roce 2007, kdy se tým jmenoval Honda, pro rok 2009 jej odkoupil, vytvořil z něj Brawn GP, se kterým získal hned v první sezóně titul mezi jezdci i týmy. Od roku 2010 tým koupil Mercedes a Brawn zůstal v jeho čele až do sezóny 2013.

Od roku 2014, kdy jsou vozy F1 poháněny hybridními motory, nenašel v celkovém hodnocení Mercedes a jeho jezdci přemožitele. Vstup do letošní sezóny však mělo silnější Ferrari, které zásluhou Sebastiana Vettela vyhrálo v Austrálii a Bahrajnu, v Číně pak zvítězil Daniel Ricciardo z Red Bullu.

„Poprvé od chvíle, co F1 začala používat šestiválcové hybridní pohonné jednotky, čeká trojcípá hvězda už tři závody na vítězství,“ řekl po Velké ceně Číny Brawn.

Je neuvěřitelné, že Mercedes ještě nevyhrál, říká Horner

Je neuvěřitelné, že Mercedes ještě nevyhrál, říká Horner

„Za stejnou dobu je to také poprvé, co nevyhráli v Šanghaji, když předtím třikrát na nejvyšším stupínku skončil (Lewis) Hamilton a jednou (Nico) Rosberg. Počet jejich po sobě jdoucích pole position na této trati je ještě delší, od roku 2012.

Co se děje s dominujícím v současné éře F1? Ve všech třech letošních závodech měli šanci na vítězství, připomeňme, že Bottas (v Číně) vedl, ale pokaždé selhali. Soupeři jsou silnější, zlepšili svá čísla a zdá se, že výrazně stáhli technický náskok, který si Mercedes držel v posledních čtyřech letech.

Co mohou dělat, aby věci otočili? Drastické akce nejsou potřeba, musí zůstat pospolu a opravit všechny drobné problémy, které se hromadí a přispívají ke ztrátám závodů. Jsou ten stejný tým, který dominoval, a nezapomněli, co mají dělat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Vyřešili jsme naše problémy, věří u Force Indie

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.