Mercedes podle Brawna nemá důvod panikařit

Mercedes nemá i přes současnou formu důvod panikařit a dělat jakékoliv změny, myslí si bývalý šéf týmu a současný člen vedení formule 1 Ross Brawn.
Mercedes podle Brawna nemá důvod panikařit

Mercedes letos zatím stále čeká na vítězství. V éře hybridních motorů je to přitom pro Mercedes poprvé, co už tři závody nevyhrál. I přesto je zatím o jeden bod v čele průběžného pořadí Poháru konstruktérů.

Sám Brawn v týmu několik let působil. Přišel v roce 2007, kdy se tým jmenoval Honda, pro rok 2009 jej odkoupil, vytvořil z něj Brawn GP, se kterým získal hned v první sezóně titul mezi jezdci i týmy. Od roku 2010 tým koupil Mercedes a Brawn zůstal v jeho čele až do sezóny 2013.

Od roku 2014, kdy jsou vozy F1 poháněny hybridními motory, nenašel v celkovém hodnocení Mercedes a jeho jezdci přemožitele. Vstup do letošní sezóny však mělo silnější Ferrari, které zásluhou Sebastiana Vettela vyhrálo v Austrálii a Bahrajnu, v Číně pak zvítězil Daniel Ricciardo z Red Bullu.

„Poprvé od chvíle, co F1 začala používat šestiválcové hybridní pohonné jednotky, čeká trojcípá hvězda už tři závody na vítězství,“ řekl po Velké ceně Číny Brawn.

Je neuvěřitelné, že Mercedes ještě nevyhrál, říká Horner

Je neuvěřitelné, že Mercedes ještě nevyhrál, říká Horner

„Za stejnou dobu je to také poprvé, co nevyhráli v Šanghaji, když předtím třikrát na nejvyšším stupínku skončil (Lewis) Hamilton a jednou (Nico) Rosberg. Počet jejich po sobě jdoucích pole position na této trati je ještě delší, od roku 2012.

Co se děje s dominujícím v současné éře F1? Ve všech třech letošních závodech měli šanci na vítězství, připomeňme, že Bottas (v Číně) vedl, ale pokaždé selhali. Soupeři jsou silnější, zlepšili svá čísla a zdá se, že výrazně stáhli technický náskok, který si Mercedes držel v posledních čtyřech letech.

Co mohou dělat, aby věci otočili? Drastické akce nejsou potřeba, musí zůstat pospolu a opravit všechny drobné problémy, které se hromadí a přispívají ke ztrátám závodů. Jsou ten stejný tým, který dominoval, a nezapomněli, co mají dělat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (11) Další článek: Vyřešili jsme naše problémy, věří u Force Indie
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10