Mercedes pochybuje, že Shell přispěl tak moc k výkonu Ferrari

Na konci loňského roku se Shell pochlubil, že je podepsán pod čtvrtinou zrychlení Ferrari. Má to být asi půl sekundy na kolo. Mercedes má ale pochybnosti.
Mercedes pochybuje, že Shell přispěl tak moc k výkonu Ferrari

Kromě běžného vývoje „železa“ ovlivňuje výkon pohonných jednotek také software a palivo. Shell se před časem pochlubil, že díky jeho práci zrychlilo Ferrari v průběhu roku o půl sekundy na kolo.

„Je to zajímavé číslo, ale pochybuji, že je správné,“ řekl Toto Wolff pro F1i.com.

„Čísla je obtížné posoudit kvůli počtu proměnných,“ pokračuje inženýr Petronasu Chan Ming-Yau. Podle něj nejsou známy některé skutečnosti, zda šlo pouze o vývoj směsí nebo i částí motoru apod.

„V F1 nejsou revoluční paliva. Je to o stálém vývoji produktu. Pokud chcete dosáhnout velkého pokroku, musíte současně změnit spoustu částí motoru a upravit elektroniku.“

Velký podíl na zlepšení Ferrari máme my, říká Shell

Velký podíl na zlepšení Ferrari máme my, říká Shell

Foto: Getty Images / Paul Gilham 

Váš názor Další článek: Pokud chce Williams titul, měl by přejít na motor Honda, myslí si Hill
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00