Mercedes pochybuje, že s pneumatikami už nebude mít problémy

Navzdory jednoznačnému vítězství v Monaku a testu v Barceloně se šéf týmu Mercedes Ross Brawn domnívá, že jeho tým čeká ještě hodně práce, než zvládne pneumatiky, jak potřebuje.
Mercedes pochybuje, že s pneumatikami už nebude mít problémy

Monako je trať nenáročná na pneumatiky, a proto bylo od začátku zřejmé, že problémy s obutím budou menší než kdekoliv jinde.

"Je to neustálá výzva a nebudu předstírat, že už jsme ji zvládli," řekl Brawn k pneumatikám. "V tomto závodě se dala situace zvládnout, aniž by vás někdo předjel."

Šéf stáje z Brackley prozradil, že jeho vozy potřebují pomalejší nástup do tempa, aby mu pneumatiky vydržely déle. "Účelem pomalého startu závodu bylo tu situaci zvládnout. Na ostatních okruzích tohle udělat nemůžeme, takže nás čeká ještě dlouhá cesta."

I když stejný trik Mercedes nebude moci využít v Kanadě, Brawn věří, že také okruh Gillesa Villeneuva jeho týmu sedne. "Přijde další trať, na které můžeme být také poměrně optimističtí, takže to bylo (vítězství v Monaku) velmi potěšující."

Další článek: Ferrari, Red Bull, Lotus a Force India nabídku na test Pirelli nedostaly

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon