Mercedes po třech sezónách příští rok skončí ve formuli E

Mercedes v neděli získal tituly ve formuli E. Ze série na konci příští sezóny odejde.

Mercedes vstoupil do elektrické formule E v její páté sezóně prostřednictvím týmu HWA Racelab.

Oficiálně ale byla značka Mercedesu zastoupena až od minulé sezóny. V té obsadili Nyck de Vries a Stoffel Vandoorne třetí místo. Tým získal jedno vítězství. Letos přidal Mercedes další tři vítězství a získal oba tituly. Mezi jezdci se radoval Nyck de Vries. 

Dnes Mercedes oficiálně oznámil, že tým na konci příští sezóny (2021 / 2022) ve formuli E končí. 

„Mercedes-Benz koncem července strategicky oznámil, že značka bude na konci desetiletí připravena přejít na plně elektrický pohon, pokud to podmínky na trhu dovolí,“ uvedl tým.

„V rámci nového strategického směřování se značka záměrně rozhodla přesunout zdroje na tento urychlený náběh elektrifikace, včetně vývoje tří výhradně elektrických architektur, které budou uvedeny na trh v roce 2025. Mercedes proto přesune zdroje z programu formule E a zaměří se na uplatnění zkušeností získaných v soutěži na vývoj sériových produktů.“

Vedení Mercedesu chce zkoumat možnosti, jak by samotný tým mohl v sérii pokračovat a to včetně prodeje týmu novým majitelům. 

Nyck de Vries je mistrem světa formule E! Rivalové bourali

Nyck de Vries je mistrem světa formule E! Rivalové bourali

„Do formule E jsme vstoupili s otevřenou myslí, pokud jde o sérii a její inovativní přístup k motorsportu,“ uvedl Toto Wolff.

„Na vybudování týmu a jeho konkurenceschopnosti jsme odvedli spoustu tvrdé práce – a viděli jsme neuvěřitelnou skupinu talentovaných žen a mužů, kteří dosáhli výsledků na nejvyšší úrovni. Můžeme být hrdí na naše úspěchy a zejména na tituly mistrů světa, které jsme získali minulý víkend v Berlíně a které se zapíšou jako historický milník do dlouhé historie motorsportu značky Mercedes-Benz. Dáme všechno do toho, abychom naše dobrodružství ve Formuli E v osmé sezóně zakončili ve velkém stylu.“

Další článek: V Japonsku se nepojede ani letos. Závod byl kvůli pandemii zrušen