Mercedes po kritice ukončil partnerství se společností Kingspan

Mercedes po kritice ukončil partnerství se společností Kingspan.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Mercedes po kritice ukončil partnerství se společností Kingspan | Foto: Getty Images / Lars Baron

14. června 2017 zachvátil obytný dům Grenfell Tower v Londýně požár, který si vyžádal 72 lidských životů.

O čtyři roky později se tato tragédie dostala až do formule 1. Mercedes totiž oznámil partnerství s firmou Kingspan.

Izolace Kingspan K15 byla jedním z produktů instalovaných na Grenfell Tower a účast společnosti na katastrofě byla široce zkoumána. Předpokládá se, že izolace budovy přispěla k rychlosti šíření požáru. Samotná společnost však odmítla, že by o použití své izolace věděla a navíc byla její izolace použita jen v menší části budovy. 

Skupina Grenfell United, složená z pozůstalých, napsala šéfovi Mercedesu F1 Toto Wolffovi, aby vyjádřil své znechucení nad sponzorskou dohodou Kingspan.

Spolupráce skončila

Dnes Mercedes potvrdil, že spolupráci s firmou ukončil. „Tým Mercedes-AMG Petronas a Kingspan dnes oznámily, že se vzájemně dohodly na ukončení partnerství,“ stojí v prohlášení Mercedesu.

„Nové partnerství, které bylo oznámeno minulý týden, zahrnovalo Kingspan předsedající nové pracovní skupině pro udržitelnost týmu a jeho cílem bylo zajistit snížení uhlíku prostřednictvím jejich špičkových ekologicky udržitelných řešení pro budoucí kampus týmu.“

„Obě strany však následně dospěly k závěru, že není vhodné, aby se partnerství v současné době pohnulo kupředu, nehledě na jeho zamýšlený pozitivní dopad, a proto jsme se dohodli, že bude s okamžitou platností ukončeno.“

Další článek: V Itálii spekulují o návratu Jeana Todta do Ferrari