Mercedes patří do skupiny týmů za Red Bullem, odhaduje Schumacher

V první GP sezóny je podle Michaela Schumachera favoritem Red Bull, jenž je na čele startovního pole osamocen. Za ním je několik vyrovnaných týmů, mezi které patří Mercedes.
Mercedes patří do skupiny týmů za Red Bullem, odhaduje Schumacher

Mercedes nasadil v posledních testech významný balík úprav a zrychlil podle očekávání. Nejrychlejší auto podle svého hodnocení nemá, ale Michael Schumacher se domnívá, že možná druhé nejrychlejší.

"Myslím, že sehrajeme důležitou roli za nimi (Red Bullem)," řekl. "Ať už je v té skupině kdokoliv, podle mě vypadají dobře Ferrari, Renault a Williams. Nesmíme zapomínat ani na McLaren, protože očekávám, že bude silnější než v testech. A my jsme také v této skupině, díky čemuž bychom měli mít dobrou šanci bojovat o pozici druhého nejrychlejšího."

Při svém návratu do formule 1 si dal Schumacher za cíl získat další titul mistra světa, ale zatím pochybuje, že by mu na to stačilo současné auto.

"Letos je naším reálným cílem bojovat o stupně vítězů a když to vyjde velmi dobře, tak možná budeme moci vyhrát závod," vysvětloval. "Budeme díky tomu v pozici bojovat o šampionát? Ne. S tím je třeba být opatrný. Nemyslím, že bychom už byli na to připraveni."

Tím ovšem Schumacher nechtěl říct, že by se svého dlouhodobého cíle vzdal. "Nejdůležitější je bojovat o šampionát, až na to budeme připraveni. Být na stupních vítězů by bylo skvělé, ale změnilo by to skutečně něco? Ne. Změna nastane, pokud se nám podaří splnit cíl a vyhrát s Mercedesem šampionát. Toho chci dosáhnout a proto jsem tady, o to tvrdě bojujeme. Jsme teď připraveni? Ne. Můžeme vyhrát závod? Možná. Uspokojilo by mě to? Určitě, byl bych nadšený, bez pochyb, nakonec o vítězení to celé je."

Sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug nedávno prohlásil, že by nakonec Schumacher mohl zůstat déle, než původně plánované tři roky. Sedminásobný mistr světa prodloužení smlouvy nevyloučil. "Zamyslíme se nad tím, až přijde ta správná chvíle," dodal.

Další článek: Ecclestone popřel jednání o závodě v New Yorku

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton