Mercedes oslovil Schumachera již před půl rokem

Námluvy mezi Schumacherem a Mercedesem začaly přibližně před půl rokem. Prozradil to šéf sekce motorsportu německé automobilky Norbert Haug.

Ačkoli Ross Brawn prozradil, že Schumachera sám kontaktoval až na konci listopadu a začal o něm vážně uvažovat až v době, kdy se Jenson Button rozhodl jít závodit pro McLaren, slova Norberta Hauga mohou poukazovat na lehce jiné úmysly Mercedesu.

Mercedes letos majetkově vstoupil do týmu světových šampionů Brawn GP a z Haugových slov je zřejmé, že Schumacher měl být součástí plánu.

"Podařilo se nám to tak akorát před Vánoci, doufám, že je to pěkný vánoční dárek," řekl Haug, který zároveň přiznal, že smlouva byla podepsána až v úterý 22. prosince 2009 večer.

"Nicméně něco takového plánovat nelze. Pracovali jsme na tom velmi tvrdě. K prvnímu kontaktu došlo přibližně před půl rokem. Neustále jsme o tom diskutovali. Vždy jsme udržovali dobré vztahy a Ross Brawn má k Michaelovi přirozeně velmi blízko. Vyhrál s ním všechny tituly v Benettonu a pak ve Ferrari.

Nejprve jsme jej oslovili prostě jen s tím úmyslem, abychom se dozvěděli, jestli by měl chuť se vrátit. Vždy jsme vtipkovali, že jednou budeme závodit společně. Ale upřímně: ještě před půl rokem bych tomu nevěřil."

Michael Schumacher a Mercedes se dohodli na tříleté smlouvě.

Váš názor Další článek: Schumacherova manželka: Myslím, že je to skvělá zpráva!
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10