Mercedes opouští okruh Buddh povzbuzen skvělým výsledkem

Důvod k radosti mají po Velké ceně Indie v garáži Mercedesu. Michael Schumacher dovezl svůj vůz na pátém místě, Nico Rosberg jen o jednu příčku za ním.
Mercedes opouští okruh Buddh povzbuzen skvělým výsledkem

Přitom právě se Schumacherem to po včerejší kvalifikaci nevypadalo zrovna nejlépe. V ní se nedostal z druhé části a do závodu odstartoval až z jedenáctého místa. Během něj si ale díky dobře naplánované strategii a chytré taktice významně polepšil a na své konto si připsal dalších deset bodů.

"Dosáhli jsme maxima, v co jsme mohli doufat. Jako tým jsme vytěžili maximum z našeho potenciálu. Páté a šesté místo je pro nás skvělý výsledek. K tomu všemu, moje auto se ovládalo velmi dobře a v závodě bylo velmi stabilní. Na startu vycházelo všechno přesně podle mé strategie. Záměrně jsem v prvních dvou zatáčkách nepoužil KERS a ušetřil ho na dlouhou rovinku, kde, jak jsem věděl, jsem mohl získat několik pozic. Ve druhém stintu jsem zvládl ušetřit mé pneumatiky, takže jsem mohl na trati zůstat dostatečně dlouho na to, abych skončil na pátém místě," řekl Schumacher.

"Organizátorům indické Grand Prix bych chtěl poslat velký kompliment. Jsem si jistý, že nejsem jediný, kdo to říká, že to byl velmi pozitivní debut," dodal sedminásobný šampión.

Ani kolega Rosberg si nevedl během nedělního odpoledne nijak špatně. Sedmou startovní pozici dokázal proměnit v konečné šesté místo a nebýt chyby během jednoho z pitstopů, mohl podle svých slov dojet v nejlepší pětce.

"Můžeme být spokojeni s dobrým týmovým výsledkem, což je to, co si kluci v garáži zasloužili. Jsem potěšen, že jsem získal jednu pozici oproti mé startovní. Každopádně, moje dnešní strategie nebyla perfektní. Ztratil jsem nějaký čas při druhé zastávce, což znamenalo, že jsem nebyl schopný zůstat před Michaelem," nechal se slyšet Němec.

"Na konci závodu jsem měl dobré tempo a tlačil jsem na pilu velmi tvrdě. Ale během posledních kol bylo nemožné ho dostihnout. Jsem přesvědčen, že tento dobrý výsledek dokážeme v posledních dvou závodech zopakovat," uzavřel Nico Rosberg.  

Diskuze (39) Další článek: Závod byl pro Sebastiana Vettela plný smíšených emocí
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00