Mercedes opět nedostal pneumatiky do správné teploty

Michael Schumacher bojoval na přelomu první a druhé desítky, ale po celý závod měl problém s teplotou pneumatik a nebodoval. Nico Rosberg se stal podruhé za sebou v úvodu obětí kolize.
Mercedes opět nedostal pneumatiky do správné teploty

Mercedes si ve Velké ceně Koreje na okruhu Jeongam nepřipsal ani bod. Michael Schumacher se v průběhu závodu pohyboval na hranici první a druhé desítky a dojel třináctý. Nico Rosberg, donedávna jediný jezdec, který absolvoval všechna odjetá kola letošní sezony, již podruhé za sebou doplatil na nezaviněnou kolizi z úvodu závodu.

Podle Schumachera se Mercedesu nepodařilo dostat pneumatiky do správného závodního režimu. "Měli jsme nekonzistentní časy a klesal nám výkon. Tento závod zkrátka budeme muset hodit za hlavu, směřovat kupředu a doufat, že se v některé z příštích velkých cen dokážeme vrátit zpátky," zhodnotil aktuální situaci sedminásobný mistr světa, který se po sezoně bude loučit s kariérou v F1.

Rosberg byl frustrován, že již podruhé za sebou skončil hned v prvních zatáčkách závodu, tentokrát s poškozeným chladičem. "Kobajaši mě dnes trefil zezadu a to byl pro mě konec. Jediné drobné pozitivum z celého víkendu je náš výkon v kvalifikaci, kde jsme se trochu posunuli kupředu. Teď musíme doufat, že v Indii budeme mít více štěstí," přeje si mladý Němec.

Šéf týmu Ross Brawn navázal na Schumacherova slova. "Trápili jsme se s pneumatikami. V určitých fázích závodu fungovaly správně a byli jsme konkurenceschopnější, ale v příliš mnoha částech jsme se trápili. Musíme se podívat, jak můžeme tuto situaci zlepšit," upozornil zkušený technik na letos častý problém vozu F1 W03.

Diskuze (76) Další článek: Alonso: Red Bull je teď těžko k poražení, takže dnes musíme být spokojeni
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00