Mercedes oficiálně představil W06

Mercedes dnes v Jerezu oficiálně představil svůj letošní vůz a hlavního favorita na tituly Mercedes W06 Hybrid.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

První fotografie nového vozu se objevily už před pár dny, kdy s ním Mercedes absolvoval první jízdy na britském Silverstonu. Dnes ráno se však Lewis Hamilton a Nico Rosberg postarali o sundání plachty, z pod které se světu ukázal letošní model mercedesu i oficiálně.

Obhájce titulu mistra světa Hamilton se na novou sezónu těší: „Mohli jste slyšet o lidech, kteří něčeho dosáhli, ale pak ztratili své soustředění a vy si říkáte: v jakém momentu k tomu došlo? Jsem rád, že je ve mně stále ta jiskra. Myslím, že chuť úspěchu mě žene dopředu. Jsem rád, že jsme měli s Nicem loni takový souboj. Rád vyhrávám závody, je to ale mnohem lepší pocit, když o to musíte bojovat.”

„Ale když jste byli v minulosti úspěšní, nikdy není snadné prostě jen tak pokračovat. My si to udělali ještě těžší s tím, jak se to loni vyvíjelo. Když se pravidla příliš nezměnila, tak není snadné zlepšit něco, co už loni bylo tak silné. Víme ale, že tu jsou oblasti, ve kterých se můžeme zlepšit. Viděl jsem kluky v továrně, jak pracovali jako šílení, aby vše připravili, takže to jen ukazuje, že nikdy nemůžete zpomalit. Snad jsme na správné cestě.”

Jeho týmový kolega Rosberg, který souboj o titul prohrál až v posledním závodě, dodal: „Jsem velmi hrdý, že mohu být s tímto týmem, když máme za sebou tak skvělý rok, ve kterém jsme stříbrné šípy dostali zpátky nahoru, kam patří.”

„Bude nesmírně těžké zopakovat to, čeho jsme dosáhli v roce 2014, chceme si ale udržet svou formu a dominovat sportu v dalších letech. Víme, že soupeři budou blízko, proto musíme tlačit. Nic není jisté, ale ať se stane cokoliv, vím, že to bude další skvělá bitva s Lewisem. Letos to pro mě bude taková odveta a jsem velmi motivován.”

„Z venku se může zima ve formuli 1 jevit jako čas dovolené, což ale není pravda,” říká šéf oddělení motorsportu Mercedes-Benz Toto Wolff. „Dlouho před koncem loňské sezóny byly hlavní prioritou vývojové práce na voze pro rok 2015. Zimní měsíce jsou nejhektičtější, všichni v Brackley a Brixworthu pracují, aby se připravili na další sezónu. Jejich obětavost je inspirující.”

„Bylo by nebezpečné usnout na vavřínech po sezóně 2014. Nikdo z nás si však nemyslí, že to teď bude lehčí. Naopak, jsme motivováni stále stejně.”

Technický ředitel týmu Paddy Lowe pak dodal, že i přesto, že v pravidlech nedošlo k žádným změnám, tým dosáhl na svém voze zlepšení.

„Na voze je spousta novinek. Dokázali jsme se zlepšit v řadě oblastí. Celkově je to evoluce loňského vozu, protože pravidla nejsou příliš odlišná, tu a tam jsme ale byli schopni provést drobné změny.”

„Kromě nosu, který byl během zimy jedním z hlavních témat našeho aerodynamického oddělení, lidé při pohledu na vůz nenajdou moc rozdílů. Uvnitř jich je však spousta. Museli jsme je udělat, protože naši soupeři udělali to samé. Stačí se jen podívat na naše starší vozy, abyste zjistili, jak rychle se věci mohou ve formuli 1 měnit. Musíte tedy tlačit ve všech oblastech a někdy překvapíme i sami sebe.”

Další článek: Týmy Renaultu už neočekávají takové problémy s motory

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.