Mercedes odmítá prozradit, v jaké fázi jsou jednání s Schumacherem

Jedno z klíčových rozhodnutí pro letošní trh s jezdci na sebe nechá čekat bez konkrétního termínu. Mercedes s Schumacherem nepospíchá.
Mercedes odmítá prozradit, v jaké fázi jsou jednání s Schumacherem

Případný Schumacherův odchod z formule 1 by mohl spustit vlnu přestupů, ale očekává se, že sedminásobný mistr změní svůj původní tříletý plán a smlouvu s Mercedesem prodlouží.

Šéf týmu z Brackley Ross Brawn ale odmítá říct, kdy se tato tajenka vyřeší. "Je to velmi důležité rozhodnutí pro všechny dotčené lidi," řekl pro oficiální stránky soutěže. "S tím rozhodnutím nebudeme pospíchat, a až nastane vhodná chvíle, oznámíme, co budeme dělat. Nechci posilovat spekulace tím, že bych komentoval, jak si stojíme."

Mercedes chce s Schumacherem prodloužit nejen proto, že letos podává zřejmě nejlepší výkony od svého návratu. I když mu četné technické problémy znemožnily pravidelně dosahovat dobrých výsledků.

"No, dalo by se diskutovat o tom, co je štěstí. Michael měl velkou smůlu s těmi problémy, které měl, ale ty problémy měly své příčiny," konstatoval Brawn. "Byly důvody, proč nastaly, a nemají nic společného s Michaelem. Prostě nastaly na jeho voze a já nevidím žádný důvod, proč nastaly na Michaelově voze, ale bylo to tak."

"Fakt je ten, že se něco stalo špatně. Když je něco špatně, je zodpovědností týmu a mojí, aby se to znovu nepokazilo. Mnoho let mu byl osud asi nakloněn a letos už tolik ne, ale nechce se mi věřit na štěstí, ne v motorsportu."

Brawn dodal, že je se svojí jezdeckou dvojicí zcela spokojen. "Jsou velmi profesionální, oddaní, mají správné postoje, rychlost, velmi dobře pracují v rámci týmu, jako dvojice dobře spolupracují, což není u jezdců vždy jednoduché. A věřím, že jsou více než schopní vyhrávat závody, pokud jim dáme potřebné vybavení. To je vše, co od jezdce můžete chtít."

Další článek: Dopouštím se běžných chyb, říká Maldonado

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10