Mercedes odmítá prozradit, v jaké fázi jsou jednání s Schumacherem

Jedno z klíčových rozhodnutí pro letošní trh s jezdci na sebe nechá čekat bez konkrétního termínu. Mercedes s Schumacherem nepospíchá.
Mercedes odmítá prozradit, v jaké fázi jsou jednání s Schumacherem

Případný Schumacherův odchod z formule 1 by mohl spustit vlnu přestupů, ale očekává se, že sedminásobný mistr změní svůj původní tříletý plán a smlouvu s Mercedesem prodlouží.

Šéf týmu z Brackley Ross Brawn ale odmítá říct, kdy se tato tajenka vyřeší. "Je to velmi důležité rozhodnutí pro všechny dotčené lidi," řekl pro oficiální stránky soutěže. "S tím rozhodnutím nebudeme pospíchat, a až nastane vhodná chvíle, oznámíme, co budeme dělat. Nechci posilovat spekulace tím, že bych komentoval, jak si stojíme."

Mercedes chce s Schumacherem prodloužit nejen proto, že letos podává zřejmě nejlepší výkony od svého návratu. I když mu četné technické problémy znemožnily pravidelně dosahovat dobrých výsledků.

"No, dalo by se diskutovat o tom, co je štěstí. Michael měl velkou smůlu s těmi problémy, které měl, ale ty problémy měly své příčiny," konstatoval Brawn. "Byly důvody, proč nastaly, a nemají nic společného s Michaelem. Prostě nastaly na jeho voze a já nevidím žádný důvod, proč nastaly na Michaelově voze, ale bylo to tak."

"Fakt je ten, že se něco stalo špatně. Když je něco špatně, je zodpovědností týmu a mojí, aby se to znovu nepokazilo. Mnoho let mu byl osud asi nakloněn a letos už tolik ne, ale nechce se mi věřit na štěstí, ne v motorsportu."

Brawn dodal, že je se svojí jezdeckou dvojicí zcela spokojen. "Jsou velmi profesionální, oddaní, mají správné postoje, rychlost, velmi dobře pracují v rámci týmu, jako dvojice dobře spolupracují, což není u jezdců vždy jednoduché. A věřím, že jsou více než schopní vyhrávat závody, pokud jim dáme potřebné vybavení. To je vše, co od jezdce můžete chtít."

Další článek: Dopouštím se běžných chyb, říká Maldonado

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00