Mercedes odmítá konspirační teorie ohledně sabotáže Hamiltona

Lewise Hamiltona potkal v kvalifikaci dvakrát stejný problém s izolací MGU-H. Mercedes popřel konspirační teorie, že by Hamiltonovi škodil záměrně.
Mercedes odmítá konspirační teorie ohledně sabotáže Hamiltona

V historii F1 se občas setkáme se situací, kdy technické problémy potkávají téměř výhradně jen jednu stranu garáže. Občas se pak objeví konspirační teorie, že to tým dělá úmyslně nebo minimálně nadržuje jednomu z jezdců.

Je zajímavé, že na diskuse na sociálních sítích Mercedes reagoval. Podle Wolffa se tak stalo z toho důvodu, že Mercedes nechce, aby negativní komentáře nějak dopadly na Hamiltonovy mechaniky. Konspirační teorie ale odmítá.

„Má odpověď je taková, že ani nechci uznat tuhle partu šílenců,“ uvedl Wolff. „Myslí si, že bychom poškodili jezdce, který je našim jezdcem, který pro nás získal dva tituly mistra světa.“

Podle Wolffa měl během závodu problémy i Rosberg a na boxové zdi se báli, aby kvůli MGU-K vůbec dokončil závod.

Podobně reagoval po závodě také Lauda. „Jsou to blbosti,“ řekl pro Sky Sports. „Nenávidím tyhle řeči. Je tu 1100 lidí a všichni se snaží dělat maximum pro oba vozy, jinak bychom se sem nedostali. Tyto chyby nikdo nedělá schválně. Jsou to prostě lidské chyby, které dělá každý. Musíme udělat vše, aby se to již nikdy nestalo, a to taky uděláme.“

Hamiltona potkaly problémy také v závodě. Sice dojel druhý, ale po část závodu musel kvůli tlaku vody přestat stahovat Rosberga. I když je otázkou, zda by ho nakonec dojel.

„Tyhle věci se stávají, když vyměníte motor. Nemělo by se to stávat, ale může se to stát.“

Laudu více trápí Hamiltonův opakující se problém z kvalifikace.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (34) Další článek: Renault nasadí ve Španělsku do tréninku Estebana Ocona
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen