Mercedes: Nemáme jednoznačného hlavního soupeře

Tým Mercedes se podle jeho šéfa Tota Wolffa nechce zaobírat otázkou toho, zda je jejich největším soupeřem Red Bull nebo Ferrari.
Mercedes: Nemáme jednoznačného hlavního soupeře

Jezdci Mercedesu vyhráli pět z úvodních šesti závodů letošní sezóny formule 1. Ve Španělsku závod nedokončil po vzájemné kolizi ani jeden z jeho pilotů a z vítězství se radoval Max Verstappen z Red Bullu.

K vítězství měl Red Bull, tentokrát s Danielem Ricciardem, nakročeno také v Monaku, ale chyba týmu v boxech odsoudila Australana ke druhému místu.

„Ve formuli 1 jste jen tak dobří, jak dobrý jste měli poslední závod. Proto to bylo na začátku Ferrari, od kterého se očekávalo, že bude našim nepřítelem číslo jedna, protože dosáhli lepších výsledků,“ říká Wolff.

„Teď vyhrál Red Bull závod v Barceloně a v Monaku byl velmi konkurenceschopný, najednou je proto jako náš hlavní konkurent označován Red Bull.“

„Myslím, že my se potřebujeme jen uklidnit. Oba týmy mají všechny prostředky k tomu, aby byly konkurenceschopné, my se ale snažíme jen následovat naši cestu, vyvíjet rychlostí, kterou jsme si určili jako nutnou k tomu, abychom vyhráli šampionát a to je mnohem důležitější, než se vždy jen ohlížet na soupeře.“

Pohled do kalendáře F1 říká, že v následujících osmi týdnech čeká jezdce a týmy šest závodů. Podle Wolffa bude důležité, aby Mercedes vytěžil před letní přestávkou maximum.

„Musíme jen pokračovat ve vývoji našeho vozu tím způsobem, jaký jsme vždy plánovali. Tlačíme naplno a budeme pokračovat ve vývoji našeho současného vozu. Pak se budete muset starat o sebe a každý člen týmu, který bude cestovat, bude muset sledovat, kolik má ještě energie.“

„Stejné výzvy nás čekají v továrně s vozem pro příští rok. Je to tedy našlapané, až do letní přestávky nás čeká spousta cestování, pak si ale skutečně zasloužíme jet na dovolenou!“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Duo Red Bullu se těší na výzvy v Baku

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10