Mercedes nejvíc ztratil kvůli zákazu přehazování pneumatik

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn vysvětlil hlavní příčinu propadu výkonnosti W04 na domácí půdě v Německu. Souvisí to se změnami zavedenými Pirelli kvůli bezpečnosti.
Mercedes nejvíc ztratil kvůli zákazu přehazování pneumatik

Týmy musely v Německu dodržet předepsaný minimální tlak vzduchu v pneumatikách a maximální negativní odklon kol. Podle Brawna však jeho tým nejvíc zasáhl zákaz zaměňovat pravou a levou zadní pneumatiku.

"Konstrukce pneumatiky se změnila a já myslím, že možnost přehazovat pneumatiky byla dobrou cestou, jak zmírnit zátěž pneumatiky," cituje šéfa stáje z Brackley Autosport. "Mohli jste je použít v kvalifikaci a pak je přehodit, v závodě pak byly v jiném stavu."

"S těmito pneumatikami to dělat nemůžete a já si myslím, že my jsme znovu překročili hranici s teplotami pneumatik, kvůli tomu jsme trpěli."

Mercedesu se začalo znovu trochu dařit až v závěru závodu s lehkým autem, když teploty trochu klesly. "S velkým množstvím paliva jsme se na začátku závodu snažili, ale pneumatiky jsme přetěžovali. Potřebujeme najít řešení, abychom to překonali."

Brawn dodal, že si nikdy nemyslel, že jsou problémy s pneumatikami už minulostí. "Byly tu věci, jako přehazování pneumatik vzadu, které pomáhaly, ale to je pryč. V Silverstonu nebylo teplo, v Montrealu nebylo teplo. Říkal jsem, že budeme potřebovat horký závod, a tohle bylo jako některé závody z úvodu roku, kdy jsme se trápili, dokud se trochu neochladilo."

Diskuze (26) Další článek: Klíčové nyní budou nové pneumatiky, upozorňuje Ferrari
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10