Mercedes nejvíc ztratil kvůli zákazu přehazování pneumatik

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn vysvětlil hlavní příčinu propadu výkonnosti W04 na domácí půdě v Německu. Souvisí to se změnami zavedenými Pirelli kvůli bezpečnosti.
Mercedes nejvíc ztratil kvůli zákazu přehazování pneumatik

Týmy musely v Německu dodržet předepsaný minimální tlak vzduchu v pneumatikách a maximální negativní odklon kol. Podle Brawna však jeho tým nejvíc zasáhl zákaz zaměňovat pravou a levou zadní pneumatiku.

"Konstrukce pneumatiky se změnila a já myslím, že možnost přehazovat pneumatiky byla dobrou cestou, jak zmírnit zátěž pneumatiky," cituje šéfa stáje z Brackley Autosport. "Mohli jste je použít v kvalifikaci a pak je přehodit, v závodě pak byly v jiném stavu."

"S těmito pneumatikami to dělat nemůžete a já si myslím, že my jsme znovu překročili hranici s teplotami pneumatik, kvůli tomu jsme trpěli."

Mercedesu se začalo znovu trochu dařit až v závěru závodu s lehkým autem, když teploty trochu klesly. "S velkým množstvím paliva jsme se na začátku závodu snažili, ale pneumatiky jsme přetěžovali. Potřebujeme najít řešení, abychom to překonali."

Brawn dodal, že si nikdy nemyslel, že jsou problémy s pneumatikami už minulostí. "Byly tu věci, jako přehazování pneumatik vzadu, které pomáhaly, ale to je pryč. V Silverstonu nebylo teplo, v Montrealu nebylo teplo. Říkal jsem, že budeme potřebovat horký závod, a tohle bylo jako některé závody z úvodu roku, kdy jsme se trápili, dokud se trochu neochladilo."

Diskuze (26) Další článek: Klíčové nyní budou nové pneumatiky, upozorňuje Ferrari
17:16 | Podle FIA je 10 % šance na déšť v FP3 a kvalifikaci. Uvidíme poprvé slicky...
16:45 | Force India chce do prosince rozhodnout o novém názvu...
19. října | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
19. října | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10