Mercedes nejvíc trápí spolehlivost, s rychlostí je spokojený

Po druhých předsezónních testech je šéf týmu Mercedes Ross Brawn spokojený s výkonností vozu W02, ale přiznává, že na požadované úrovni ještě není spolehlivost.
Mercedes nejvíc trápí spolehlivost, s rychlostí je spokojený

"I když jsme s naším novým vozem odjeli třetí největší vzdálenost ze všech týmů (2310 km), úroveň spolehlivosti ještě není na potřebné úrovni," uvedl Brawn. "Jde o běžný předsezónní proces, kontrolujeme komponenty a jejich společné fungování. Přidávají se k tomu výzvy v podobě KERS a nových pneumatik. MGP W02 mělo několik dětských nemocí, ale máme připravená řešení."

Schumacher a Rosberg se podle Brawna cítili v novém voze od prvního dne dobře a nic na tom průběh dalších testů nezměnil. Chování i rychlost nového auta zatím naplňují očekávání. Ukázal to nejrychlejší čas pátečního dne v podání Schumachera.

"Nemá smysl ztrácet čas na trati jízdami pro slávu s malým množstvím paliva, je třeba udělat mnohem důležitější práci," odmítl Brawn podezření, že by se Mercedes jen předváděl. "Jak Michael řekl v Jerezu, nebyla to jízda se zvlášť malým množstvím paliva. Zůstáváme soustředění na svůj program. Před sezónou znají svoji formu a všechna fakta jen samotné týmy. Já jsem spokojený s pokrokem, kterého jsme dosáhli v prvních dvou testech."

Šéf Mercedesu GP na závěr zopakoval, že jeho tým doposud jezdil jen s velmi základní verzí vozu. Naplánoval to tak už loni, protože chtěl mít jistotu, že nové auto stihne připravit včas pro první testy. Vylepšení, která plánuje nasadit před prvním závodem, by proto měla přinést výrazné zrychlení.

"Nedávno jsme si potvrdili poslední úpravy, které nasadíme v Bahrajnu, a jsme spokojení s nárůstem výkonnosti, který přinesou," uvedl. "Náš současný technický komplet obsahuje několik kompromisů a víme, že výkonnost vozu půjde nahoru. Samozřejmě nevíme, jak jsou na tom ostatní týmy a co si naplánovaly pro další vývoj. Nikdo si neudělá kompletní obrázek, dokud nezačne závod v Bahrajnu."

Diskuze (60) Další článek: Zprávy o zhoršujícím se stavu Kubici byly nepodložené, potvrdil manažer
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10