Mercedes: Nejsme nejrychlejší, ale teprve začínáme

Ani letos tým Rosse Brawna nevstoupil do zimních testů jako v roce 2009, tedy v roli nejlepšího. Věří však, že se do první Grand Prix významně zlepší.
Mercedes: Nejsme nejrychlejší, ale teprve začínáme

"Nejsme na úplné špičce, ale do prvního závodu zbývá hodně času," komentoval Brawn současnou formu Mercedesu GP pro BBC. "Red Bull vypadá celkem silně a zatím jsme ještě neviděli nový McLaren. Ale jsem povzbuzen tím, co jsem doposud viděl."

Své nové auto představil Mercedes těsně před začátkem testů ve Valencii a teprve se s ním učí pracovat. Inženýři a jezdci postupně poznávají jeho potenciál, který poroste s novými díly, které tým před Bahrajnem nasadí.

"Vím, co připravujeme, takže si umím spočítat, co dokážeme v prvním závodě," uvedl Brawn. "Vím, co dokážeme s kompletem, který máme. Teprve začínáme s prací na nastavení."

"Ale nikdo si nikdy nemůže být jistý. Nevím, s jakým množstvím paliva jezdí ostatní. Pokud někdo jezdí se 125 kilogramy a my s 50 nebo 60, tak máme problém. Ale nemyslím si, že by to tak bylo."

První dny monopostu W02 doprovázely jisté technické potíže, ale podle Brawna nešlo o nic závažného. "Jsou to dětské nemoci," vysvětloval. "Poprvé pracujeme jako tým s KERS, i když lidé od motoru s ním mají hodně zkušeností. Začátek nebyl plynulý, ale sedá si to, vozu začínáme rozumět a vypadá to OK."

"Budeme muset udělat určité opravy, teď jsme tak trochu záplatovali. Jsou tu oblasti, kde to je trochu horké, jednu nebo dvě věci musíme vyřešit."

Důležité pro výsledky v šampionátu nebude jen auto, ale také jezdci, kteří s ním závodí. Brawn nepochybuje, že letos potáhnou tým vpřed oba, nejen Nico Rosberg. Michael Schumacher podle něj bude určitě letos lepší.

"Je pod obrovským tlakem své vlastní hrdosti," řekl o bývalém mistru světa. "My své jezdce nevystavujeme tlaku, to se nedá. Nefungovalo by to. Oni si generují vlastní tlak. Věřím, že letos podá mnohem lepší výkony."

Další článek: Hamilton bude brzy mít nového manažera, či spíše agenturu