Mercedes nebude měnit svou politiku ohledně strategií

V dnešní formuli 1 se velmi často mění pozice díky zastávkám v boxech a odlišným strategiím. Jezdci Mercedesu to ale proti sobě využít nemohou.
Mercedes nebude měnit svou politiku ohledně strategií

Také v Brazílii by se Hamilton rád dostal před Rosberga přes odlišnou strategii, ale Mercedes to odmítl a dal jasně najevo, že dlouhodobou strategií je, aby oba jezdci měli stejnou strategii, protože je to spravedlivější.

„Máme svou zásadu stejné strategie od roku 2013 a funguje to pro nás dobře,“ řekl Toto Wolff. „Nebudeme to měnit.“

Wolff ale chápe Hamiltonův pohled na věc. „V autě nemáte kompletní obrázek o daném okamžiku. Jeho pneumatiky odcházely, takže se to změnilo na tři zastávky.“

Mercedes původně plánoval dvě zastávky. Pak to ale změnil na tři i kvůli relativně malé ztrátě Vettela. 

„Jezdec v autě je plný emocí. Je to pochopitelné, angažovali jsme hlídací psy, nechceme štěňátka. Chceme hlídací psy, ale někdy je to trochu intenzivní, ale to je v pořádku.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Force India zásluhou Hülkenberga slaví páté místo

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.