Mercedes nebude jednat s dalšími jezdci. Počká na rozhodnutí Hamiltona

Každý rok se spekuluje o jezdeckých sestavách pro příští sezónu. V roce 2020 bude těchto spekulací obrovské množství. Končí totiž řada smluv.
Mercedes nebude jednat s dalšími jezdci. Počká na rozhodnutí Hamiltona

Všem klíčovým jezdcům končí na konci příštího roku smlouva. Pro rok 2021 mohou zůstat hlavní obrysy jezdeckých sestav největších týmů stejné, ale může také dojít k přestupům.

V posledních dnech se začalo spekulovat, že by Lewis Hamilton mohl přestoupit do Ferrari. Do Mercedesu by pak mohl zamířit například Max Verstappen.

Snížíme-li zapojení Daimleru, zůstaneme v F1 ještě dlouho, říká Wolff

Snížíme-li zapojení Daimleru, zůstaneme v F1 ještě dlouho, říká Wolff

Do Mercedesu by mohl zamířit také George Russell, který patří Mercedesu. Ten ale zatím není špičkovým a zkušeným jezdcem. Toto Wolff potvrdil, že Mercedes nezačne „lovit“ jiné jezdce, dokud nebudou jasnější plány Lewise Hamiltona. 

„Hodnoty týmu, jako jsou loajalita a integrita, jsou na prvním místě,“ řekl Toto Wolff, kterého cituje Crash.net. „Pochopení Lewisovy pozice a cílů bude klíčem pro rozhodnutí, které přijmeme. Nebudeme se pouštět do rybářské mise s potenciálními jezdci, dokud to neprobereme s Lewisem.“

„Myslím, že jednání začnou brzy. Není důležité, zda budeme znát naši jezdeckou sestavu v dubnu, červenci nebo říjnu.“

Samotný Wolff bude tak trochu jednat na obě strany. Na konci roku 2020 totiž končí i jeho smlouva. Sám už byl několikrát cílem spekulací, podle kterých by mohl z Mercedesu odejít do vedení formule 1.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Šéf aerodynamiků McLarenu zřejmě zamíří k Haasu

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.