Mercedes navrhl novou ochranu hlavy jezdce

Mercedes měl podle Auto Motor und Sport přijít na posledním zasedání technické skupiny s novým nápadem, jak chránit hlavu jezdce.
Mercedes navrhl novou ochranu hlavy jezdce

Všechny vážnější úrazy ve formuli 1 v poslední době jsou v oblasti hlavy. Bezpečnost v F1 urazila od roku 1994 obrovský kus cesty. Jezdec dnes může po velmi vážně vyhlížející nehodě odkráčet do boxů. Hlava ale zůstává stále nechráněným místem a je vystavena riziku nárazu letící pneumatiky nebo cizího předmětu.

Nápadu už bylo na stole více – od klece až po uzavřené kokpity. Negativem tohoto řešení je především design, který je mnohem horší a kontroverznější než všechny škaredé nosy z posledních let dohromady.

Mercedes prý přišel s novým nápadem. Někde nad hlavou jezdce by byla umístěna jakási obruč. Zlé jazyky pro to už našly zkratku – vypadá to jako záchodové prkénko. Oficiální materiál k dispozici není, ale pro představu se můžete podívat na tuto kresbu, která prezentuje jeden z možných výkladů.

Podobné řešení by mělo ale dost omezené ochranné účinky. Před letícím předmětem (nehoda Massy, Maďarsko 2009) by jezdce neochránilo.

Foto: Mercedes

Uzavřené kokpity týmy vloni zamítly

Uzavřené kokpity týmy vloni zamítly

Video: Uzavřené kokpity, ideální řešení je těžké najít

Video: Uzavřené kokpity, ideální řešení je těžké najít

Další článek: Marchionne nevylučuje návrat Alfy Romeo do formule 1

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10