Mercedes nasadí v Singapuru nové výfuky, čeká je poslední zkouška

V testech mladých talentů si Mercedes ověřil funkčnost nové konfigurace výfuků, a proto ji pravděpodobně nasadí už v GP Singapuru.
Mercedes nasadí v Singapuru nové výfuky, čeká je poslední zkouška

V Magny-Cours jezdili minulý týden Sam Bird a Brendon Hartley. Mercedes najel více než 1000 kilometrů a výsledky testování nového řešení (Coanda) výfuků byly pozitivní.

Jedná se o systém, se kterým přišel už v zimě McLaren a který má také například Ferrari. Umožňuje lepší využívání výfukových plynů pro aerodynamické účely v zadní části vozu.

Poslední zkouškou pro nové výfuky budou páteční volné tréninky. Pokud se data potvrdí, na vozech Schumachera a Rosberga zůstanou po zbytek víkendu. V Singapuru by měly být jejich přínosy relativně velké.

"Myslíme si, že jsou významné pro trakci v malých rychlostech," vysvětloval šéf týmu Ross Brawn pro Autosport. "Efekt výfuků je významnější v menších než ve větších rychlostech. Také asi přináší vyvážení, které potřebujete pro zadní pneumatiky."

Mercedes testoval ve Francii také dvojité DRS podle Lotusu, to ale na závodní nasazení zatím připravené není.

Další článek: Caterham si do Singapuru přiveze nové přední křídlo

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10