Mercedes nabízí Kubicovi test ve voze formule 1

Po jízdách v simulátoru Mercedesu by si Robert Kubica mohl vyzkoušet také monopost německého týmu. Záleží na něm, zatím je soustředěný na rallye.
Mercedes nabízí Kubicovi test ve voze formule 1

Kubica letos několikrát zavítal do Brackley a jezdil v simulátoru formule 1, sám to potvrdil, ale nechtěl to nijak dál rozvádět.

Ani Mercedes bližší informace neposkytl, ovšem sportovní šéf stuttgartské automobilky Toto Wolff řekl, že pokud by Kubica chtěl usednout do skutečného vozu, tu příležitost mu nabídne. "Jestli je tu nějaká šance, že se vrátí do vozu DTM nebo kokpitu F1, moc rádi bychom to uskutečnili. Jakýkoliv tým by rád měl Roberta Kubicu," uvedl pro BBC.

V dohledné době se ale takový test zřejmě neuskuteční, protože Kubica zaměřil svoji pozornost na rallye.

"Je to někdo, koho znám 10 let, ale je to zcela na něm, jak nám chce pomoct. Soustředil se na rallye. Tam chce být úspěšný a to chce v budoucnu dělat," dodal Wolff.

Polský závodník se ale naděje na návrat do formule 1 nevzdal, na rallye se soustředil krátkodobě.

Další článek: Vozy HRT budou závodit v sérii Boss GP

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?