Mercedes na trati poprvé vyzkoušel monopost formule E

Mercedes v sezóně 2019/2020 vstoupí do šampionátu formule E a přípravy německé značky na novou výzvu již běží v plném proudu. Nový monopost Mercedesu se koncem března poprvé objevil na trati v severoitalském Varanu.

První testování Mercedesu s vozem formule E proběhlo na okruhu Riccarda Palettiho u italského Varana ve dnech 27. až 29. března. Za volantem nového monopostu se objevil pilot HWA Stoffel Vandoorne a jezdec stáje Venturi Edoardo Mortara, který zaskočil za Gary Paffetta. Tovární pilot stříbrných šípů se totiž v těch dnech účastnil druhého závodu Intercontinental GT Challenge na kalifornském okruhu Laguna Seca.

Během prvního dne testů absolvoval Mercedes shakedown a najel na trati 50 kilometrů. V následujících dvou dnech poté Vandoorne a Mortara najeli celkem 527 testovacích kilometrů.

Šest závodů, šest vítězů: V San-je triumfoval Jean-Éric Vergne

Šest závodů, šest vítězů: V San-je triumfoval Jean-Éric Vergne

Druhý a třetí den testů se Mercedesu započítal do celkových 15 dnů, které má před sezónou 2019/2020 k dispozici každý tovární tým (každý výrobce vlastních pohonných jednotek).

„Když nové závodní auto vyjede poprvé na trať, tak je to vždy velmi speciální moment,“ řekl pro motorsport.com šéf závodního oddělení Mercedesu Toto Wolff.

„Dosáhli jsme s naším stále velmi mladým týmem důležitého milníku a zároveň jsme položili solidní základ pro další vývoj. Před naším závodním debutem však před sebou máme stále hodně práce a sezóna začíná již na konci tohoto roku.“

Mercedes ve formuli E převezme tým HWA a bude spolu s Porsche jednou ze dvou automobilek, které vstoupí do šampionátu elektrických formulí v sezóně 2019/2020.

Foto: Daimler

Další článek: Italský tisk se pustil do Vettela i jeho kníru. Budoucnost Ferrari se jmenuje Leclerc, píšou média

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.