Mercedes může stáhnout ztrátu na Red Bull, věří po prvním letošním pódiu Hamilton

Lewis Hamilton získal ve Velké ceně Austrálie pro sebe a pro Mercedes první stupně vítězů v letošní sezóně formule 1, když v událostmi nabitém závodě dojel druhý za vítězným Maxem Verstappenem z Red Bullu.
Foto: Getty Images / Robert Cianflone
Mercedes může stáhnout ztrátu na Red Bull, věří po prvním letošním pódiu Hamilton | Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Mercedesu vyšel senzačně začátek závodu. George Russell se v nájezdu do první zatáčky ujal vedení a Hamilton odsunul Verstappena na třetí místo o dvě zatáčky později.

V 8. kole vyjel po nehodě Alexe Albona safety car a Russell zajel do boxů. Záhy ale vedení závodu vyvěsilo červenou vlajku, na čemž vydělal Hamilton. Ten se dostal do vedení a při přerušení závodu mohl vyměnit pneumatiky.

Hamilton závod restartoval z pole position, po jednom kole se ale před něj vrátil do čela Verstappen. Hamilton ve zbytku závodu kontroloval druhé místo, na kterém také dojel, a i ve své 17. sezóně ve formuli 1 tak získal stupně vítězů.

Úspěchem povzbuzený Hamilton proto věří, že Mercedes může v průběhu sezóny Red Bullu konkurovat, ačkoliv podle svých slov se sám ve voze zatím necítí zcela komfortně.

„Stále se ve voze necítím pohodlně. Stále nemám pocit, že jsem s ním propojen. Stále jezdím nejlépe, jak umím, a pracuji velmi tvrdě, abych se pokusil vytvořit to propojení. Ale myslím, že je to dlouhodobý projekt,“ řekl Hamilton.

„Ale když uvážíme, že výkonnostně ztrácíme, ve srovnání s red bully rozhodně zaostáváme na rovinkách, tak bojovat v této fázi sezóny s astony (Martin) je pro nás úžasné.

„Musíme jen stále bojovat. Velké, velké díky všem lidem v továrně. Můžeme stáhnout tu ztrátu. Bude to těžké, ale ne nemožné.“

Russella zastavily plameny

Po prvních kolech se zdálo, že by Russell mohl bojovat o stupně vítězů. Smolné rozhodnutí Mercedesu a následný technický problém ale veškeré naděje pohřbily.

Russell si na startu poradil s Verstappenem a dostal se do vedení. Po zastávce v boxech se Russell ale propadl až na sedmé místo. Po restartu se Brit posouval znovu pořadím, než v 18. kole vyšlehly z jeho vozu plameny a Russell musel pro technický problém odstoupit.

„Tento víkend jsme udělali všechno správně. Včera jsme měli skvělou kvalifikaci a start byl perfektní. Dobře jsme zvládli první stint, mohl jsem ho ještě o dost prodloužit,“ řekl Russell k úvodu závodu.

„Jakmile jsem ale projel rychlou desátou zatáčkou, cítil jsem, že něco odpadlo. O tři zatáčky později jsem byl zastaven. Nevidím důvod, proč bychom dnes nemohli bojovat o vítězství, takže je to zklamání.“

Další článek: Verstappenovi se nelíbí Hamiltonovo počínání na začátku závodu

Témata článku: , , ,