Mercedes musí svůj vůz před příští sezónou výrazně přepracovat

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn uznal, že pokud má být jeho tým příští rok konkurenceschopný, musí navzdory stabilním pravidlům postavit odlišný vůz.
Mercedes musí svůj vůz před příští sezónou výrazně přepracovat

Mercedes si letos pohoršil a v poháru konstruktérů je pátý, přičemž se musí bránit dotírajícímu se Sauberu. Příští rok k němu přijde Lewis Hamilton a tým bude více než kdy jindy chtít jít nahoru.

"Když se podíváte na naši současnou výkonnost, je potřeba poměrně významné změny, abychom ji zlepšili, ale já věřím, že to dokážeme," cituje Brawna Autosport.

"Jestli to bude spočívat ve významných změnách architektury vozu nebo ve větším úsilí vloženém do konvenčního přístupu, to se zatím nedá říct. Historie ukázala, že týmy, které řekly, že postaví radikální auto, si rozbily ústa. Nemůžete postavit radikální auto jen proto, abyste měli radikální auto. Musíte to udělat z velmi dobrých důvodů, logických."

Současný monopost W03 potřebuje podle Brawna vylepšit po všech stránkách. "S autem děláme několik zajímavých a vzrušujících věcí, takže to bude takový mix, tvrdě pracujeme na zlepšení základů. Chcete nižší těžiště, chcete tužší a lehčí auto, chcete víc přítlaku, chcete nižší odpor vzduchu."

"Pokud to dokážete zkombinovat se zajímavými koncepty a nápady, tak máte řešení, ale příští rok musíme pokročit."

A v čem vidí Brawn příčiny současné formy Mercedesu, která mu neumožňuje bojovat o nejvyšší příčky? "Myslím, že jsme neudrželi krok ve vývoji aerodynamiky," přiznal. "Coanda výfuky jsme nasadili pozdě a myslím, že v první polovině sezóny se týmy pořád učily s pneumatikami, snažily se je pochopit a získat maximum z výfukových systémů."

Diskuze (55) Další článek: GP Indie 2012 - přípravy