Mercedes: Museli jsme navýšit rozpočet, abychom se takhle zlepšili

Základním předpokladem úspěchu ve formuli 1 jsou peníze a Mercedes si to znovu potvrdil. Aby se po třech letech zvedl, musel víc investovat.
Mercedes: Museli jsme navýšit rozpočet, abychom se takhle zlepšili

Od převzetí týmu Brawn GP nedokázal být Mercedes lepší než čtvrtý, až si loni uvědomil, že musí něco dělat jinak.

"Minulý rok nám došly nápady, co se kapacit týče," vysvětloval odcházející šéf německé stáje Ross Brawn Autosportu. "Museli jsme začít s novým vozem. Navýšili jsme kapacity týmu, navýšili jsme rozpočet týmu a přesvědčili jsme naše představenstvo, že potřebujeme větší nasazení."

Mercedes totiž původně věřil, že formuli 1 zvládne s menšími prostředky. Ale top týmy šetřit zřejmě nemůžou.

"Chytili jsme se do pasti a věřili, že RRA (Dohoda o omezení zdrojů) vyřeší všechny problémy, že všichni sestoupí na určitou úroveň, a podle toho jsme plánovali," pokračoval Brawn.

"Nebyl to správný plán, protože k tomu prostě nedošlo. Takže jakmile nám to došlo, vložili jsme do toho prostředky, které jsme potřebovali, abychom mohli soutěžit. V roce 2012 jsme měli čtvrtý nebo pátý největší rozpočet ve formuli 1 a skončili jsme pátí, takže to nebylo velké překvapení."

Větší rozpočet se vyplatil, letos se Mercedes zvedl a posunul se na druhou příčku šampionátu týmů.

Další článek: Red Bull vyšle do testů Pirelli Buemiho

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10