Mercedes: Monako našemu vozu sedne

Nico Rosberg i Michael Schumacher věří, že úzké a klikaté uličky Monte Carla budou jejich vozu W03 dobře vyhovovat. Mercedes proto očekává slušné umístění.
Mercedes: Monako našemu vozu sedne

Rychlý katalánský okruh Mercedesu moc štěstí nepřinesl. Během Grand Prix Španělska tým získal jen šest bodů, všechno by se ale mělo zlepšit už během příští velké ceny. Trať v Monte Carlu by mercedesu W03 měla plně vyhovovat.

"Vždycky jsem byl v těchto ulicích rychlý a věřím, že je možné získat příští víkend dobrý výsledek," říká německý pilot Nico Rosberg. "Charakter této trati by měl našemu autu vyhovovat, ale jak jsme viděli během každého závodu letošní sezony, klíčová bude práce s pneumatikami."

"Letos zatím vyhrálo pět různých týmů, takže minimálně deset jezdců má šanci v Monaku vyhrát.  Mohl by to být jeden z nejzajímavějších závodů v Monaku za posledních pár let," předpovídá mladý jezdec.

Jeho týmový kolega Michael Schumacher bude však v Monaku muset čelit penalizci, kterou si odnesl jako trest za kolizi s Brunem Sennou ve Španělsku. Pilot tak přijde o pět míst na startu.

"Vždycky když tam jedete, tak se jen těšíte, až se tam konečně dostanete a budete jezdit na trati," říká Schumacher. "To, že vím, že ztratím pět míst na startu, tomuto pocitu samozřejmě moc nepřidává. Znamená to ale jen to, že se budu muset ještě víc snažit. Jsem přesvědčen o tom, že bychom měli být v Monaku dobří, a to hlavně díky tvrdé práci, kterou každý v týmu vkládá do vývoje našeho vozu. Vyždímejme tedy z tohoto víkendu všechno, co půjde."

Další článek: Angry Birds pronikli už i do formule 1

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.