Mercedes: Monako našemu vozu sedne

Nico Rosberg i Michael Schumacher věří, že úzké a klikaté uličky Monte Carla budou jejich vozu W03 dobře vyhovovat. Mercedes proto očekává slušné umístění.
Mercedes: Monako našemu vozu sedne

Rychlý katalánský okruh Mercedesu moc štěstí nepřinesl. Během Grand Prix Španělska tým získal jen šest bodů, všechno by se ale mělo zlepšit už během příští velké ceny. Trať v Monte Carlu by mercedesu W03 měla plně vyhovovat.

"Vždycky jsem byl v těchto ulicích rychlý a věřím, že je možné získat příští víkend dobrý výsledek," říká německý pilot Nico Rosberg. "Charakter této trati by měl našemu autu vyhovovat, ale jak jsme viděli během každého závodu letošní sezony, klíčová bude práce s pneumatikami."

"Letos zatím vyhrálo pět různých týmů, takže minimálně deset jezdců má šanci v Monaku vyhrát.  Mohl by to být jeden z nejzajímavějších závodů v Monaku za posledních pár let," předpovídá mladý jezdec.

Jeho týmový kolega Michael Schumacher bude však v Monaku muset čelit penalizci, kterou si odnesl jako trest za kolizi s Brunem Sennou ve Španělsku. Pilot tak přijde o pět míst na startu.

"Vždycky když tam jedete, tak se jen těšíte, až se tam konečně dostanete a budete jezdit na trati," říká Schumacher. "To, že vím, že ztratím pět míst na startu, tomuto pocitu samozřejmě moc nepřidává. Znamená to ale jen to, že se budu muset ještě víc snažit. Jsem přesvědčen o tom, že bychom měli být v Monaku dobří, a to hlavně díky tvrdé práci, kterou každý v týmu vkládá do vývoje našeho vozu. Vyždímejme tedy z tohoto víkendu všechno, co půjde."

Další článek: Angry Birds pronikli už i do formule 1