Mercedes moc neztrácí, ale potřebuje nižší teploty, míní Hamilton

Lewis Hamilton je spokojený s tím, jak mu v barvách Mercedesu vyšel úvod sezóny. A povzbuzuje ho, jak blízko má k ještě lepším výsledkům.
Mercedes moc neztrácí, ale potřebuje nižší teploty, míní Hamilton

Když Hamilton přestupoval z McLarenu do Mercedesu, byl připraven na téměř všechno. "Získat páté, dvě třetí a páté místo, nemohl jsem být spokojenější," řekl po závodě v Bahrajnu. "Když jsem se rozhodl přijít do tohoto týmu, věděl jsem, že to potenciálně může být mnohem horší než tohle."

Po čtyřech prvních Grand Prix si britský pilot myslí, že Mercedes má na to, aby se vyrovnal těm nejlepším.

"Mám pocit, že se tak tak držíme. Lidé v továrně se musí dál snažit, protože moc daleko nejsme. A pokud dokážeme udělat ten další krok, můžeme tu ztrátu smazat."

V Bahrajnu si sice Mercedes prožil těžší chvíle, hlavně v první polovině závodu, ale hlavní příčinu Hamilton vidí v hodně vysokých teplotách, které nejsou pro ostatní závody obvyklé.

"Nemyslím, že to takhle bude ve všech závodech. Red Bull se v některých závodech trápil v kvalifikaci, a až dorazíme na chladnější místa, možná budeme blíž," dodal.

Další článek: Pirelli prodá monopost HRT v aukci, protože ho nikdo ve firmě nechce

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?