Mercedes mírní očekávání: Na titul to příští rok nevidíme

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff pochybuje, že by jeho tým mohl už v příští sezóně porazit Red Bull a získat mistrovské tituly.
Mercedes mírní očekávání: Na titul to příští rok nevidíme

Pro letošní rok vytyčil Wolff cíl zlepšit se, což se podařilo nad očekávání dobře, proto je spokojený.

"Vzhledem k tomu, kde jsme skončili loni, jsme nemohli očekávat, že budeme bojovat o druhé místo v šampionátu, takže to překonalo očekávání," řekl pro Espn. "To bylo celkem uspokojivé."

Příčiny pokroku vidí Wolff ve změnách. "Myslím, že Ross započal ten proces změn před rokem, získal některé dobré lidi a trochu změnil strukturu. Když jsme přišli my (s Laudou), přidali jsme další díl, bylo to o získání správných zdrojů od Daimleru, udržení Rosse a ostatních lidí mimo politiku, nastavení správného prostřední."

"Ať už to bylo z Německa nebo kolem závodů, vztah s držitelem obchodních práv nebyl perfektní. Myslím, že finanční prostředky nebyly dostačující pro boj na nejvyšší úrovni, a to jsou věci, které jsem přidal."

Od svého nástupu u Mercedesu viděl Wolff velkou šanci na úspěch v nových pravidlech, teď ale říká, že titul nečeká už v roce 2014.

"Ne. Když se podíváte na konzistentní výkony Red Bullu v posledních čtyřech letech, myslím, že pořád bude udávat tempo. Nepůjde to hned. My teď jen dáváme věci dohromady a jde o to, abychom zlepšovali výkonnost."

"Myslím, že kandidáty na titul budeme během několika příštích let. Kdy? To nedokážu říct, je to věštění z křišťálové koule. Jen musíme dát všechny díly dohromady."

"Je to dynamická organizace. Není statická, nemůžete říct: 'Dobrá, mělo by to být takhle.' Rozvíjí se. Některé naše ingredience jsou perfektní, máme dva jezdce, které chceme mít."

Další článek: Buemi a Da Costa budou záložníky Red Bullu v roce 2014