Mercedes mírní očekávání: Na titul to příští rok nevidíme

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff pochybuje, že by jeho tým mohl už v příští sezóně porazit Red Bull a získat mistrovské tituly.
Mercedes mírní očekávání: Na titul to příští rok nevidíme

Pro letošní rok vytyčil Wolff cíl zlepšit se, což se podařilo nad očekávání dobře, proto je spokojený.

"Vzhledem k tomu, kde jsme skončili loni, jsme nemohli očekávat, že budeme bojovat o druhé místo v šampionátu, takže to překonalo očekávání," řekl pro Espn. "To bylo celkem uspokojivé."

Příčiny pokroku vidí Wolff ve změnách. "Myslím, že Ross započal ten proces změn před rokem, získal některé dobré lidi a trochu změnil strukturu. Když jsme přišli my (s Laudou), přidali jsme další díl, bylo to o získání správných zdrojů od Daimleru, udržení Rosse a ostatních lidí mimo politiku, nastavení správného prostřední."

"Ať už to bylo z Německa nebo kolem závodů, vztah s držitelem obchodních práv nebyl perfektní. Myslím, že finanční prostředky nebyly dostačující pro boj na nejvyšší úrovni, a to jsou věci, které jsem přidal."

Od svého nástupu u Mercedesu viděl Wolff velkou šanci na úspěch v nových pravidlech, teď ale říká, že titul nečeká už v roce 2014.

"Ne. Když se podíváte na konzistentní výkony Red Bullu v posledních čtyřech letech, myslím, že pořád bude udávat tempo. Nepůjde to hned. My teď jen dáváme věci dohromady a jde o to, abychom zlepšovali výkonnost."

"Myslím, že kandidáty na titul budeme během několika příštích let. Kdy? To nedokážu říct, je to věštění z křišťálové koule. Jen musíme dát všechny díly dohromady."

"Je to dynamická organizace. Není statická, nemůžete říct: 'Dobrá, mělo by to být takhle.' Rozvíjí se. Některé naše ingredience jsou perfektní, máme dva jezdce, které chceme mít."

Další článek: Buemi a Da Costa budou záložníky Red Bullu v roce 2014

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00