Mercedes míří na místo své první výhry, v její opakování moc nevěří

Před rokem Mercedes poprvé ve své novodobé historii vyhrál Grand Prix. Teď se vrací na místo činu do Číny a přiznává, že se ztrátou na nejlepší.
Mercedes míří na místo své první výhry, v její opakování moc nevěří

"GP Číny samozřejmě znamená skvělé vzpomínky na první vítězství Nica a našeho týmu Stříbrných šípů loni v Šanghaji," řekl před třetím závodem sezóny šéf stáje Ross Brawn. "To vítězství bylo pro nás chvílí velké hrdosti. Doufáme, že ji v budoucnu zopakujeme."

Brawn ale naznačil, že vlastními silami na vítězství Mercedes zatím nestačí. "Naše sezóna začala dobře, možná lépe, než jsme očekávali, ale dobře víme, že pořád máme ztrátu, kterou musíme dohnat, a že musíme udržet tempo ve vývoji."

S vidinou vítězství nejede do Číny ani sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff. "Rok po Nicově vítězství se lidé budou ptát, jestli je to něco, co náš tým může zopakovat v roce 2013," uvedl. "Ale jak se říká, včerejší home runy nevyhrávají dnešní hry, a to určitě platí i pro nás."

"Letos začínáme od nuly a musíme tvrdě pracovat na přizpůsobení vozu trati a na dostupných směsích pneumatik, a to v podmínkách, které budou panovat na okruhu příští víkend. Pak uvidíme, jak si stojíme vůči konkurenci."

Lewis Hamilton míní, že tým loni těžil hlavně z toho, že mu v Šanghaji dobře sedly pneumatiky. "Myslím, že byl Mercedes loni na této trati v unikátní situaci, všechno jim vyšlo. Pneumatiky jsou letos jiné, takže je třeba předpokládat, že to tam letos bude pro nás trochu jiné."

Další článek: Lotus hodlá cvičit se svými mechaniky i v hotelech

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.