Mercedes: Měřítkem našeho pokroku bude Silverstone

Netypické okruhy v Monaku a Montrealu nemůžou odhalit, jak se Mercedesu daří při práci s pneumatikami, a proto tým dostane odpovědi až v Británii.
Mercedes: Měřítkem našeho pokroku bude Silverstone

V Monte Carlu Mercedes letos poprvé přetavil pole position v závodní vítězství, ale pomohly mu k tomu charakteristiky městského okruhu, a to nejen co se náročnosti na pneumatiky týče.

"Byli jsme na pole position několik závodů před testem s Pirelli a tohle (Monako) je trať nejpřívětivější k pneumatikám," řekl šéf týmu Ross Brawn.

"Myslím, že skutečné měřítko našeho pokroku přijde v Silverstonu, protože to bude první skutečně náročný okruh, kde uvidíme, jestli dokážeme situaci s pneumatikami zlepšit."

Zatímco v Monte Carlu dostaly týmy super měkkou a měkkou směs, do Montrealu přiveze Pirelli super měkkou a střední, což je stejná alokace jako v Austrálii.

Jaké pneumatiky Pirelli převeze do Británie, zatím neoznámilo, ale rádo by nasadilo upravenou konstrukci s kevlarovým pásem, kterou týmy otestují v Kanadě.

Další článek: McLaren si od posledního roku s Mercedesem moc neslibuje

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon