Mercedes mění prognózy, hlavním soupeřem bude letos Ferrari

Lidé z Mercedesu pokládali na své hlavní soupeře v letošním roce Red Bull a případně Williams. Nyní se ale situace mění.
Mercedes mění prognózy, hlavním soupeřem bude letos Ferrari

Ferrari se v Jerezu prezentuje ve velmi dobré formě. Jezdí rychlé časy a zatím nemělo větší problémy. Uznale mluvili o formě Scuderie včera Rosberg i Ricciardo. Niki Lauda jde ale ještě dál, myslí si, že to budou právě rudé monoposty, které budou letos dýchat Mercedesu na záda.

„Záměrně jsem si v úterý vzal svůj červený svetr, abych motivoval naše lidi. Ferrari by mělo být našim hlavním soupeřem v roce 2015,“ řekl Lauda pro Blick.

S opatrnějším vyjádřením ale přišel Paul Hembery z Pirelli. „Pokud si chce někdo vsadit, měl by ještě počkat,“ řekl Hembery pro brazilský O Estado de S.Paulo. „Ještě je brzy. Ferrari vypadá dobře, ale stále vnímám Mercedes jako favorita a to na základě toho, co předvedli v roce 2014.“

Další článek: Technická analýza vozu Mercedes W06

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna