Mercedes měl v Monaku nejlepší auto, domnívá se Rosberg

Mercedes bude z Monaka odjíždět s rozpačitými pocity. Nico Rosberg dojel druhý s minimální ztrátou na vítěze, Michael Schumacher si na své konto připsal další nedokončený závod.
Mercedes měl v Monaku nejlepší auto, domnívá se Rosberg

Do Velké ceny Monaka odstartoval Nico Rosberg ze druhého místa hned za Markem Webberem. Australanovi se však start vydařil a svou pozici si pak po zbytek závodu pohlídal. Rosberg tak do cíle dojel na druhém místě, pouhých šest desetin sekundy za vítězem. Tento výsledek ho nadchl.

"Můj inženýr a můj tým mi dali výborný start, dostal jsem se pryč velmi dobře," říká mladý Němec. "Byli jsme míle před ostatními, ale nebyl jsem schopný ho zdolat (Webbera). Mark odjel skvělý závod. Velmi vyrovnaný."

"Celkově to byl dobrý víkend pro mě i pro tým. Myslím, že jsem měl nejlepší auto, to je můj pocit. Je to opravdu úžasné a věřím, že můžeme v několika dalších závodech dokázat ještě víc."

Na konci dnešního závodu měl Rosberg chvilku možnost bojovat s Webberem o vítězství, sám pilot ale přiznává, že se svými pneumatikami už nemohl nic dělat. "Doufal jsem, že tu šanci dostanu, ale moje pneumatiky už na tom byly špatně. Měl jsem za sebou Fernanda. Tou dobou to bylo velmi těžké.  Pneumatiky ztrácely teplotu a pak se vzpamatovaly až ke konci," vysvětlil Rosberg.

Michael Schumacher sice vyhrál včerejší kvalifikaci, po penalizaci za kolizi s Brunem Sennou v Barceloně však musel odstartovat až z místa šestého. Závod se mu bohužel stejně nepodařilo dokončit, a to kvůli technické závadě na jeho monopostu. Dosud tak sedminásobný mistr světa získal jen dva body do šampionátu.

Ross Brawn se domnívá, že takovýhle výsledek si slavný jezdec nezasloužil. "Bylo to velké zklamání, protože tenhle víkend předvedl skvělý výkon a byl stále na cestě k zisku užitečných bodů. Musíme se ujistit, že pro něj odstraníme všechny ty problémy, a to už v Kanadě."

Na Schumacherovu stranu se postavil i Norbert Haug: "Pro Michaela to byla škoda. Tenhle víkend jasně předvedl, že má rychlost na to, aby vyhrával závody, ale jeho čas znovu přijde. Stejně jako včera, kdy vyjel pole position."

Samotný Schumacher po dnešním závodě zrovna nesrší optimismem: "Co můžu říct? Je škoda, že jsem závod zakončil takovým způsobem."

"Každopádně ten problém s tlakem paliva neměl nic společného s tím incidentem při startu. Tajně jsem dnes doufal v pódiové umístění, takže je to pro mě ještě větší zklamání," přiznává Schumacher.

Další článek: Výsledky jsou konečné, žádné protesty se podávat nebudou